Vždy vás to zajímalo, ale báli jste se zeptat: Jak zrychluje Lada Niva na asfaltu a hlíně?

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

  • Do 60 km/h zrychluje Lada Niva docela solidně

  • Na silnici tuto disciplínu zvládne za necelých sedm sekund, na hlíně nebo na trávě potřebuje zhruba o tři sekundy víc

  • Jet s Nivou po nezpevněné cestě rychlostí 80 km/h je docela zážitek

Možná si vzpomenete, že začátkem letošního roku Land Rover vypustil do éteru video, na kterém se chlubil zrychlením Range Roveru Sport SVR na různých površích. Dynamika tohoto sportovního SUV byla samozřejmě více než zajímavá bez ohledu na to, o jaký konkrétní povrch se jednalo. Před časem se u nás v redakci zastavila Lada Niva a tak jsme se rozhodli vyzkoušet stejnou věc s cenově podstatně dostupnějším automobilem.

Doporučujeme: Galerie — Co všechno vás čeká v běžném provozu, když si pořídíte Ladu Niva?

Zrychlení jsme vyzkoušeli na silnici, tvrdé prašné cestě, na měkké hlíně a na suché trávě. Sníh bohužel v době testu po ruce nebyl, stejně jako bláto. Přestože Niva samozřejmě není vůz určený pro sprinty, její dynamika nakonec nezklamala. Do zhruba 60 km/h je lehký ruský offroad docela svižný, na více už ale potřebuje vskutku hodně času a nadělá při tom opravdu hodně hluku. Přesně řečeno jsme při klasickém sprintu z nuly na 100 km/h naměřili čas 18,33 s.

Pro úplnost dodejme, že naše Niva dostala terénní pneumatiky Bridgestone Dueler A/T, které se hodily zejména při prudké akceleraci v hlubší hlíně. Výsledky akcelerace z nuly na 60 km/h na různých površích najdete ve fotogalerii nahoře.

Vždy vás to zajímalo, ale báli jste se zeptat: Jak zrychluje Lada Niva na asfaltu a hlíně?
Ohodnoťte tento článek!
3.8 (75.56%) 18 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: