Lister vylepšil elektrický Jaguar I-Pace. Za dvojnásobnou cenu dostanete hlavně nižší hmotnost

  • Lister patří k nejvýznamnějším úpravcům britské značky Jaguar

  • Pod označením Lister SUV-E Concept se skrývá upravený elektromobil Jaguar I-Pace

  • Odlehčovací kúra v podaní Listeru znamená úsporu až 100 kg

Úprava sériového elektromobilu je poměrně vzácná věc, protože zvyšovat výkon takového vozu jde ruku v ruce se snížením celkového dojezdu, který je pro mnoho majitelů hlavním velmi důležitý. Tedy pokud není součástí úprav také vylepšení akumulátoru. Lister, který dlouhé roky patří k předním úpravcům automobilů značky Jaguar, se i přesto do vylepšování elektrického I-Pace pustil, přičemž akumulátor zůstává stejný.

Lister se ovšem v případě I-Pace nesoustředil pouze na výkon, který byl zvýšen pomocí nového software, ale zejména na úpravu karoserie a vylepšení výbavy. Ohledně technických specifikací se v tiskové zprávě mnoho nedočtete, takže o jak velký posun v oblasti výkonu se jedná, není známo. Lister zveřejnil pouze to, že jeho SUV-E Concept zrychlí z 0 na 100 km/h za něco málo přes 4 sekund (sériový I-Pace stejný sprint zvládne za 4,5 sekundy). Jak moc se výkonový nárůst dotkne dojezdu, to zůstává prozatím nejisté.

Masivní použití karbonu ušetřilo až 100 kg. Karbonový je třeba přední nárazník nebo kapota
Limitovaná edice Listeru SUV-E by měla v přepočtu stát přes 4 miliony Kč

Lister u modelu I-Pace výrazně zapracoval na jeho hmotnosti. Použitím karbonového předního nárazníku, jeho spodního nástavce, kapoty, zadního nárazníku a také spoileru úpravce údajně ušetřil až 100 kg. Kromě toho je karbon použit také v oblasti blatníků a přední masky. Kvůli úspoře hmotnosti společnost Lister rovněž využila titanová kovaná kola nebo karbon-keramické brzdy. Podvozek je nyní plně stavitelný a má nižší světlou výšku.

Audi e-tron vs. Jaguar i-Pace: Podrobný srovnávací test luxusních SUV na elektřinu

Uvnitř je všude, kam oko dohlédne, kůže Nappa, přičemž zákazníci mají možnost volit mezi 60 odstíny a až 200 barvami kontrastního prošívání. Lister odhaduje, že sériová podoba elektromobilu SUV-E Concept vyjde nové majitele zhruba na 160 tisíc eur, což je podle aktuálního kurzu 4 080 000 korun. Tedy zhruba dvojnásobek toho, co si Jaguar řekne za I-Pace v základní výbavě. Vznikne pouze omezený počet kusů, přičemž Lister doporučuje složit zálohu co nejdříve.

Pokud preferujete ostrou verzi elektromobilu I-pace přímo od Jaguaru, vyčkejte, varianta SVR je již na cestě.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: