VW vystavuje v Praze posla své elektrické budoucnosti. Kvóta pro ČR je už prodaná

  • Česko je první zemí střední a východní Evropy, kde se model ID.3 představuje

  • Všechny kusy pro ČR jsou už vyprodané

  • Po modelech Beetle a Golf jde o další milník v historii značky

Na výstavišti PVA Expo v Letňanech právě probíhá druhý ročník výstavy zaměřené na elektromobilitu e-Salon, na kterém mají návštěvníci možnost vůbec poprvé na vlastní oči vidět elektromobil ID.3. Předtím se objevil pouze na oficiální světové premiéře ve Frankfurtu.

V Česku je o tento elektromobil nebývalý zájem. Přiřazenou kvótu muselo české zastoupení navyšovat, neboť ta první se vyprodala za jednu hodinu. Kolik to přesně bylo, není veřejná informace. Na náš dotaz vedení reagovalo tajuplnou odpovědí, že vyšší desítky kusů. Potenciální budoucí majitelé tak složili zálohu 25 tisíc Kč za auto, které vlastně ani neviděli.

Servis elektroaut je výrazně levnější. Výhoda pro zákazníky je ale problém pro automobilky

V Letňanech je k vidění první série modelu ID.3, příznačně pojmenovaná Edition First, s prostředním z nabízených výkonů. ID.3 s 58kWh akumulátorem na jedno nabití zvládne 420 km, silnější 77kWh až 550 km. Základní varianta s 45kWh baterií má homologovaný dojezd 330 km. Na baterii bude záruka 8 let nebo 160 tisíc kilometrů.

První vozy by měly majitelům dodány na začátku léta 2020. Cenovka základního modelu s 58kWh akumulátorem by se měla být méně než 30 tisíc eur, tedy nějakých 770 tisíc korun. First Edition by však měl stát okolo milionu.

VW vystavuje v Praze posla své elektrické budoucnosti. Kvóta pro ČR je už prodaná
Ohodnoťte tento článek!
3 (59.13%) 23 hlas/ů

1 komentář

  1. Aneb stále píár koncernu slibovaná elektromobilní revoluce. 500 malých eCitigo, objednaných za listopad 2019 bude dodáváno počínaje lednem 2020, další objednávky bereme. ale počkáte si. Chceme v roce 2020 prodat v ČR 3 tisíce elektromobilů Škoda, vlastně pardon, jen 2,5 tisícce, vlastně pardon jen 2,5 tisíce včetně hybridů a pluginhybridů Škoda. ID3 VW je revoluce a jsme lídry světa, nicméně objednáte si a možná v polovině roku 2020 začnou dodávky, přičemž limit pro ČR je pár desítek kusů. V ČR dnes jezdí 5,8 mil ks osobních aut. Takže ne revoluce, ale kapka v moři. Kdepak soudruzi ze SRN dělají chybu? Odpovím: v letitých kecech. Už ve 2011 slibovali vyrábět 300 tis. elektromobilů ročně ve 2018. Internet je sviňa, všechno se dá dohledat hned.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: