VW ukáže u Wörthersee GTI s výkonem přes 400 koní a upravený Variant. Jsou to ale koncepty

  • Volkswagen vystaví u Wörhtersee dva nové studentské projekty

  • Zájemci si mohou prohlédnou GTI s výkonem přes 400 koní a upravený Variant, který ale využívá podstatně slabší pohon na CNG

  • Hlavní novinkou bude sériový Golf GTI TCR

Tak jako mnohokrát v minulosti i letos ukáže automobilka Volkswagen u Wörthersee dva studentské projekty. Tím pomalejším je Golf Variant s řádně vylepšeným exteriérem a pohonem na CNG. Ostřejší koncept ukazuje GTI s motorem upraveným na více než 400 koní. Ani jedno z těchto aut ale není určeno do výroby.

Doporučujeme: Volkswagen přiveze k Wörthersee hybridní Golfy GTI a GTE v tuningu

První jmenovaný koncept mají na svědomí studenti ze Cvikova, kteří svůj vůz pojmenovali Variant TGI GMotion. Jde o Golf Variant Alltrack vybavený dvacetipalcovými disky, zvýšenou kapotou a střešním boxem. V rámci přestavby došlo také na nové odpružení přinášející o čtyři centimetry nižší světlou výšku, výkonnější brzdy a jiný výfuk. O pohon se stará čtyřválec 1.5 TSI spojený se sedmistupňovým DSG a systémem 4Motion. Jeho výkon je 96 kW (131 k).

Druhý studentský automobil je o poznání radikálnější. Tentokrát se o něj postarali studenti přímo z Wolfsburgu a pojmenovali ho Golf GTI Next Level. Kromě různých úprav vzhledu nebo nové aplikace pro ovládání audiosystému umístěného místo zadních sedadel došlo zejména k úpravám motoru. Dvoulitrový čtyřválec dostal kované písty, vylepšené turbo, výfuk vyrobený z nerezové oceli a větší mezichladič stlačeného vzduchu. Sečteno a podtrženo, GTI Next Level disponuje výkonem 302 kW (411 k) a točivým momentem 511 Nm. Vše ale směřuje na přední nápravu.

Doporučujeme: Podívejte se, jak zrychluje VW Golf, který umí 0-100 km/h za 2,1 s

Jakkoliv jsou tyto dva koncepty zajisté zajímavé, tím nejzajímavějším u Wörthersee bude Golf GTI TCR, protože v jeho případě půjde o auto připravené pro sériovou výrobu. To znamená, že se z něj už brzy stane nejrychlejší GTI, jaké jste si kdy mohli pořídit.

Studentský projekt pak připravuje také Škoda. Letos to bude model Karoq přestavěný na čtyřdveřový kabriolet.

VW ukáže u Wörthersee GTI s výkonem přes 400 koní a upravený Variant. Jsou to ale koncepty
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: