VW Beetle přežije jako elektromobil. Stejný osud možná potká Scirocco

  • Příští generace VW Beetle bude plně elektrická

  • Elektromotor bude vzadu, jako u původního „brouka“

  • Elektrické reinkarnace se možná dočká i Scirocco

  • Platforma MEB poskytne v dohledné době zíáklad 15 modelům

Zřejmě jste zaregistrovali, že automobilka Volkswagen v rámci šetření a restrukturalizace ukončila výrobu některých modelů. Nedávno skončil Volkswagen Scirocco a stejný osud brzy potká i stylový model Beetle. Přesto by tyto vozy neměly z historie německé značky úplně zmizet. U Beetlu se možná dočkáme opravdového návratu ke kořenům.

Šéf Volkswagenu Herbert Diess řekl britskému Autocaru, že automobilka hledá pro tyto modely nové cesty a v případě Beetle je jisté, že jeho nová generace bude plně elektrická. Využije upravenou platformu MEB. To také znamená, že bude mít elektromotor vzadu a pohon zadních kol. Jako legendární předchůdce.

Doporučujeme: Hyundai Ioniq Electric vs. Nissan Leaf vs. BMW i3: Kdo dojede nejdál? Na 200 km zapomeňte

Plně elektrický Beetle nové generace bude jeden z patnácti modelů na platformě MEB. Volkswagen se také nechal před časem slyšet, že chce elektromobily vyrábět konkurenceschopné i bez dotací. Beetle by se tak mohl změnit v opravdu revoluční auto, stejně jako tomu bylo ve 40. a 50. letech minulého století.

Podobný osud by mohl potkat i model Scirocco. Volkswagen totiž hledá emocionální směr, kterým se budou jeho elektrická auta ubírat. A určitě bude potřebovat něco, co by mohl označit jako sportovní auto. A pro takové účely by se Scirocco určitě hodilo. Volkswagen dokonce zvažuje také plně elektrický kabriolet a reinkarnace modelů Kübelwagen a Buggy.

VW Beetle přežije jako elektromobil. Stejný osud možná potká Scirocco
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlas/ů

1 komentář

  1. …bude mít elektromotor vzadu a pohon zadních kol. Jako legendární předchůdce.

    To slyším poprvé že původní brouk měl vzadu elektromotor

PŘIDAT KOMENTÁŘ: