VW Amarok Aventura Exclusive: Když nechcete třídu X a Arteon je moc nízký

  • Volkswagen Amarok v budoucnu dostane motor o výkonu 258 koní 

  • Amarok Aventura Exclusive ukazuje, jak bude vypadat vrcholná výbava 

  • Zlatou barvu karoserie si Amarok vypůjčil od Arteonu 

  • Ve Frankfurtu se kromě zlatého konceptu představí také limitovaná edice Dark Label. Ta se začne prodávat příští rok 

Už velmi dlouho se ví, že Mercedes ukáže na autosalonu ve Frankfurtu sériové provedení svého pick-upu třídy X. Základem je Nissan Navara, jenže německá automobilka opatřila vůz kromě jiného také vznětovým šestiválcem o výkonu 188 kW (258 k), což udělá z tohoto modelu nejvýkonnější terénní pick-up na evropském trhu. Asi není náhoda, že na stejném autosalonu Volkswagen představí Amarok v provedení s motorem nabízejícím stejný výkon. Zatím ale půjde pouze o koncept.

Doporučujeme: Pick-up Mercedes-Benz třídy X je vyšňořený Nissan Navara

Volkswagen přiveze do Frankfurtu hned dva Amaroky. Ten první se jmenuje Aventura Exclusive a právě tohle provedení by mělo mít pod kapotou výkonnější variantu vznětového šestiválce. Automobilka tuto novinku prezentuje jako ukázku toho, kam až se Amarok posune. Kromě posíleného vrcholného motoru jde také o zlatou barvu karoserie (opět – asi není náhoda, že v podobném odstínu prezentoval Mercedes koncept i sériovou třídu X), která vypadá stejně jako na Arteonu. Navíc tato výbava nabídne spoustu chromových detailů, leštěná devatenáctipalcová litá kola, uzamykatelný kryt korby, čalounění černou kůží a tak dále.

Kdy přesně Volkswagen chce nové vrcholné provedení Amaroku začít prodávat, to tisková zpráva neříká. Každopádně si můžete být jisti tím, že cena bude opravdu vysoká. Aktuální Amarok Aventura totiž stojí téměř 1,5 milionu korun.

Doporučujeme: Volkswagen Amarok se změnil. Má jen šestiválec 3.0 TDI a chce nahradit SUV

Druhou novinkou týkající se modelu Amarok a autosalonu ve Frankfurtu je verze Dark Label. Nečekejte nic zásadního, na vůz se nastěhovaly v podstatě jen tmavé detaily a tmavá osmnáctipalcová litá kola. Tato verze se začne prodávat příští rok.

Kromě luxusních Amaroků ukáže Volkswagen příští týden ve Frankfurtu také třeba omlazený Golf Sportsvan nebo malý crossover T-Roc.

VW Amarok Aventura Exclusive: Když nechcete třídu X a Arteon je moc nízký
Ohodnoťte tento článek!
4.4 (87.5%) 8 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: