Všeobecný názor o tom, že jsou italská auta nespolehlivá, podle Maserati už neplatí. Zákazníkům nabízí desetiletou záruku

Zdroj: Tiskový servis Maserati
  • Záruka deset let na hnací ústrojí, taková je nová nabídka značky Maserati 

  • Součástí nového programu jsou i další služby, jako třeba vyzvednutí automobilu u vás doma a po opravě jeho opětovné přistavení 

  • Program Extra 10 Warranty není omezen počtem ujetých kilometrů. Desetiletá záruka se nebude týkat elektromobilů 

  • Proti všeobecnému mínění o nespolehlivosti jde i Jaguar. Ten prodloužil základní záruku na pět let

Mezi veřejností je hojně rozšířen názor, že italská auta jsou nespolehlivá, přestože se mnohdy tak úplně nezakládá na pravdě. Zbořit tento mýtus se aktuálně rozhodla italská značka Maserati, která začala svým zákazníkům nabízet možnost prodloužit záruku až na deset let, a to bez omezení počtu najetých kilometrů.

Novinka nese označení Extra 10 Warranty Program a týká se všech modelů. Desetiletá záruka se vztahuje na části hnacího řetězce, jako je motor a převodovka. Naopak se netýká třeba opotřebení čalounění, poškozeného laku a nevztahuje se ani na běžný spotřební materiál. O záruku současně přijdete také ve chvíli, kdy by se vůz účastnil závodů, kdy by byl poškozen při nehodě a v případě krádeže.

Za volantem Maserati 3500 G.T. (1959): Velkolepý začátek

Prodloužená desetiletá záruka je přenosná, takže ji může využívat i ten majitel, který si takové Maserati pořídí jako ojetinu. Jedním ze záměrů aktuální novinky je ostatně zvýšení hodnoty vozů italské značky. Součástí programu jsou i další služby, jako například vyzvednutí Maserati servisem u vás doma a následné jeho přistavení. Samozřejmostí je rovněž náhradní vůz.

Maserati ve své tiskové zprávě říká, že „cílem je zajistit jedinečnou a inovativní zákaznickou zkušenost, která se dívá do budoucnosti.“ Paradoxně se ale aktuálně v podmínkách přímo píše, že se desetiletá záruka nevztahuje na elektromobily, přestože právě bateriovým vozům podle všeho budoucnost patří. Těch chce mimochodem Maserati uvést do prodeje během nadcházejících dvou let hned šest.

Také Jaguar chce vylepšit svou pověst 

Pověstí neochvějné spolehlivosti se nemohou chlubit ani britské automobily. Také Jaguar ale chce dokázat, že u toto neplatí a podobně jako Maserati chce své vozy zatraktivnit a zvýšit jejich zůstatkovou hodnotu. Britský výrobce proto nedávno prodloužil záruku na pět let, nebo 150 000 km. Na rozdíl od desetiletého balíčku od Maserati se tentokrát bavíme o základní záruce, která se bude vždy vztahovat na všechny modely.

Jaguar si věří i s elektrickým I-Pace. Také tohoto elektromobilu se totiž prodloužení záruky týká. Základní záruka se vztahuje na výrobní vady, nevztahuje se na běžný servis. Pro údržbu ale Jaguar nabízí servisní balíčky Jaguar Care a Jaguar Care+.

Všeobecný názor o tom, že jsou italská auta nespolehlivá, podle Maserati už neplatí. Zákazníkům nabízí desetiletou záruku
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (90%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: