Vozy Porsche se vrátí do závodních her. Podivná licence s EA totiž letos končí

  • Exkluzivní dohoda mezi Porsche a EA letos končí

  • Vozy Porsche se tak zřejmě dostanou do většího počtu závodních her

  • Assetto Corsa a Forza Motorsport 6 již mají speciální balíček Porsche

Pokud patříte mezi fanoušky závodních her a simulátorů, pravděpodobně jste zaznamenali, že narazit v jakékoli závodní hře na auto značky Porsche je téměř nemožné. Může za to podivná exkluzivní dohoda mezi značkou Porsche a herním studiem Electronic Arts. Ta vznikla před šestnácti lety, když studio EA vytvořilo dnes už legendární hru Need For Speed: Porsche Unleashed.

Doporučujeme: Galerie — Muzeum Porsche nabízí přes osmdesát vozů napříč celou historií

Od té doby mělo studio EA exkluzivní práva na vozy značky Porsche v závodních hrách a kdo chtěl do jakékoli hry, ať už pro PC, tablet nebo herní konzoli, značku Porsche, musel si vyjednat podmínky s Electronic Arts. A studio EA postupovalo licenci jen velmi neochotně, spíše vůbec.

Značka Porsche se tak objevovala pouze ve hrách navázaných na EA. Malou výjimkou byly různé balíčky pro simulátor Forza. Například v legendárním Gran Turismu pro Playstation se Porsche neobjevilo nikdy. Vývojáři se to ale naučili obcházet a ve hrách se ve velkém objevovaly klony Porsche, nejčastěji zastoupené značkou Ruf.

Posledních několik let se ukazuje, že jsou počítačové hry mimořádně účinný marketingový nástroj. Pochopilo to i Ferrari, které před časem konečně poskytlo licenci na své produkty. A také Porsche cítilo, že fanouškům opravdových simulátorů chybí. Ostatně studio EA nevydalo poctivý simulátor snad déle než deset let. Dohoda mezi Porsche a EA nicméně letos končí. Simulátor Forza Motorsport 6 už dostal balíček vozů značky Porsche, podobnou sadu aut této německé značky si mohou stáhnout i hráči simulátoru Assetto Corsa. V Gran Turismu zatím nic.

Vypadá to, že fanoušci herních simulátorů se brzy dočkají dalších speciálních balíčků pro již existující hry, případně lze počítat s tím, že se Porsche postupně objeví v připravovaných nových hrách. Příští rok má vyjít nové Gran Turismo, ale těžko říct, jestli studio Polyphony Digital získá licenci a zda vývojáři vůbec stihnou připravit několik aut. V roce 2017 vyjde také Forza Motorsport 7 a mluví se i o novém dílu Need For Speed, který se má vrátit ke klasickým závodům a většímu důrazu na reálné chování aut a prostředí.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: