Volvo XC40 oficiálně dostalo tříválec a další dva nové motory včetně dieselu

  • Pod kapotu SUV XC40 míří tři nové motory

  • Přichází i diesel, ačkoli jejich vývoj Volvo zastavilo

  • Volvo se neobtěžuje uvádět přesnější technické specifikace

Když se představil nový crossover Volvo XC40, mluvilo se o tom, že dostane tříválec. Na začátku prodeje se ale nabízel jen čtyřválcový dvoulitr. Nyní ale Volvo rozšířilo nabídku motorů o další tři možnosti. Jednou z nich je právě nový tříválec. Má objem 1,5 l a a bude ji mít XC40 s označením T3.

Volvo záhadně neuvádí u přeplňovaného tříválce výkonové ani dynamické parametry. Aspoň víme, že dostane standardně šestistupňový manuál a pohon předních kol, ale bude možné připlatit si za osmistupňový automat. Tříválec je také uzpůsoben k zástavbě s plug-in hybridním systémem. Tento pohon přijde do modelů značky Volvo později.

Doporučujeme: Lynk&Co 01 je čínská Dacia automobilky Volvo. Její SUV chce dobýt evropský trh

Další novinkou jsou verze D3 a T4. Naftový čtyřválec 2,0 l ve verzi D3 nabídne výkon 110 kW (150 k) a točivý moment 320 Nm. Za zkratkou T4 by se měl ukrývat benzinový dvoulitr s turbem, laděný na 140 kW (190 k). Volvo nicméně neudává přesnější technické údaje, takže vycházíme z aktuální nabídky jiných modelů.

Volvo také nespecifikovalo, se kterými převodovkami budou nové motory k dispozici a zda je bude možné kombinovat i s pohonem všech kol. Musíme tedy počkat až na uvedení těchto motorizací na český trh.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: