Volvo XC40 bylo předčasně odhaleno. Do prodeje dorazí velmi brzy

  • Volvo XC40 má předčasně po premiéře 

  • Novinka je k nerozeznání od konceptu 40.1 z minulého roku 

  • Očekávejte tříválcové motory 

  • Do prodeje vůz dorazí velmi brzy 

Volvo si na příští čtvrtek (21. září) naplánovalo světovou premiéru svého malého crossoveru XC40, ale jak to tak chodí, internet byl rychlejší. A proto už dnes kolují po internetu fotky odhalující v podstatě celý vůz. Překvapení se nekoná, design zcela kopíruje koncept 40.1 představený minulý rok.

Fotky, které mají původ u maďarské pobočky švédské automobilky, vypustili do světa například kolegové z Carscoops. Základem tohoto modelu bude nová platforma CMA určená právě pro kompaktní modely. Ta přímo vznikla ve spolupráci s čínskou automobilkou Geely, která Volvo vlastní.

Doporučujeme: Test na pondělí — Mercedes-Benz E 220 d All-Terrain vs. Volvo V90 Cross Country D5

Příchod této platformy znamená také příchod tříválce o objemu 1,5 litru. Ten nabídne systém přímého vstřiku paliva, přeplňování turbodmychadlem i variabilní časování ventilů. Ve vrcholné hybridní verzi T5 by měl motor ve spolupráci s elektromotorem dosahovat výkonu 184 kW (250 k).

Na přesná data je ještě brzy, nicméně koncept měřil na délku 4390 mm, na šířku 1933 mm a na výšku 1635 mm, přičemž jeho rozvor byl 2,7 m. Dá se očekávat, že sériová verze na tom bude minimálně dost podobně.

Kdy přesně dorazí nové Volvo XC40 na trh? Bude to brzy. Svědčí o tom skutečnost, že je malý švédský crossover zařazený do evropské ankety Car of the Year 2018. Podle pravidel se mohou o tento titul ucházet pouze modely, které se budou do konce roku prodávat minimálně na pěti evropských trzích.

Více se dozvíme příští čtvrtek. Premiéru můžete sledovat živě:

Volvo XC40 bylo předčasně odhaleno. Do prodeje dorazí velmi brzy
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 6 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: