Volvo V90 Cross Country v edici Ocean Race má koberečky vyrobené z rybářských sítí

  • Nové Volvo V90 Cross Country přichází ve známé edici Ocean Race 

  • Technické změny nečekejte, veškeré novinky jsou kosmetické 

  • Vznikne série čítající 3000 kusů

  • Z každého exempláře dá Volvo 100 eur na výzkum znečištění oceánů 

Modely Volvo v edici Ocean Race známe z minulosti. Vždy šlo o auta plná zajímavých detailů typu mapy světa na krycí roletce zavazadelníku. Aktuálně se tato speciální edice vrací. Jejím základem je tentokrát nové Volvo V90 Cross Country.

Podstata věci zůstala shodná, takže žádné technické novinky nečekejte. Veškeré změny jsou ryze kosmetické. V90 Cross Country v provedení Ocean Race nabídne bílou barvu karoserie, matně šedé plasty a jasně oranžové detaily. Jestli vám tahle kombinace něco připomíná, máte pravdu. Automobilka tak odkazuje na koncept XC Coupé z roku 2014. Velmi podobný je rovněž střešní box.

Doporučujeme: Test na pondělí — Mercedes-Benz E 220 d All-Terrain vs. Volvo V90 Cross Country D5

Také interiér kombinuje světlé barvy s jasně oranžovými detaily. Sem tam se objevuje nápis „Ocean Race“, novinkou je například vyjímatelná svítilna v zavazadleníku, více zásuvek pro dobíjení různých zařízení nebo koberečky vyrobené z materiálu Econyl. To je tkanina, která vznikla recyklací nylonu (třeba i z rybářských sítí, které se válí různě v mořích).

Volvo totiž nechce touto edicí upozornit ani tak na závody plachetnic, jako na znečištění moří plasty. Lodě proto povezou různé senzory, díky kterým by vědci měli získat lepší obrázek o znečištění oceánů i na velmi vzdálených místech. Kromě toho z každého Volva V90 Cross Country Ocean Race půjde 100 eur právě na výzkum znečištění oceánů plasty.

Volvo v této edici vyrobí celkem 3000 exemplářů. Ty zamíří na třicet trhů po celém světě.

Volvo V90 Cross Country v edici Ocean Race má koberečky vyrobené z rybářských sítí
Ohodnoťte tento článek!
3.7 (73.33%) 3 hlas/ů

1 komentář

  1. Tak hlavně, jestli koberečky ještě nesmrdí rybinou 😀 . Já mám v autě celý rok gumové koberce, které jsem si objednal z https://www.filsonstore.cz/ . Stály pár korun a jsou super. V zimě se mi nedostane voda do klasického koberce a i na léto je to dobré. Koberce vyklepu a opláchnu hadicí a jsou umyté. Ty klasické chlupaté koberce jsem musel luxovat a stejně v nich zůstával bordel.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: