Volvo Trucks uvádí doprovozu autonomní vozidlo Vera

Elektrické, připojené a autonomní vozidlo Vera od společnosti Volvo Trucks bude tvořit součást integrovaného řešení pro přepravu zboží z logistického centra DFDS v Göteborgu do přístavního terminálu ve švédském Göteborgu. Jde o výsledek spolupráce mezi společností Volvo Trucks a trajektovou a přepravní společností DFDS. Je to první krok k implementaci koncepce Vera v reálně fungující přepravě a k vývoji jejího potenciálu pro další podobné úkoly.

Účelem spolupráce je implementace koncepce Vera do reálného provozu, což umožní připojení systému do nepřetržité dopravy v rámci plynulé distribuce zboží od logistického centra DFDS až do přístavního terminálu, odkud se zboží distribuuje do celého světa.

V roce 2018 představila společnost Volvo Trucks své první elektrické, připojené a autonomní řešení pro opakující se úkoly v logistických centrech, továrnách a přístavech. Koncepce Vera je vhodná k přepravě velkého množství zboží s vysokou přesností na krátké vzdálenosti. Řešení je vhodné pro opakující se toky s maximální rychlostí 40 km/h.vera-on-public-road

Cílem je implementovat připojený systém sestávající z několika vozidel Vera monitorovaných řídicí věží. Tím by se umožnil plynulý a stálý tok přepravy reagující na požadavky na vyšší efektivitu, flexibilitu a udržitelnost. Spolupráce se společností DFDS představuje první krok k implementaci koncepce Vera do skutečného dopravního systému na předem definovaných veřejných komunikacích v průmyslové oblasti.

Autonomní dopravní řešení bude dále rozvíjeno z hlediska technologie, řízení provozu i úprav infrastruktury než bude plně funkční. Kromě toho budou přijata nezbytná bezpečnostní opatření, aby byly splněny společenské požadavky na bezpečnost autonomní dopravy.vera-in-port

Volvo Trucks uvádí doprovozu autonomní vozidlo Vera
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 2 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: