Volvo S90 pro evropský a americký trh se bude vyrábět v Číně

  • Volvo přestěhuje výrobu modelů S90/V90 do Číny

  • Evropské továrny nestíhají uspokojit poptávku

  • V Číně bude produkce aut levnější a také rychlejší

Jestli jste chtěli novou generaci Volva S90 vyrobenou ve Švédsku, budete si muset s objednávkou pospíšit. Automobilka se totiž rozhodla přestěhovat celou výrobu do Číny. Důvody Volvo neuvádí. Oznámilo ale, že chce udělat z Číny jakési hlavní centrum pro export vozů do celého světa. Ve hře jistě bude i otázka mzdových a výrobních nákladů.

Na autosalonu v čínském Kantonu se představí Volvo V90 v prodloužené verzi. To již bude model vyrobený v čínské továrně ve městě Ta-čching. Verze se standardním rozvorem se ještě bude vyrábět ve Švédsku, než se všechny procesy přesunou do Číny. O tom, kdy se tak stane, prozatím Volvo nic neřeklo.

Tip: Lynk&Co 01 je čínská Dacia automobilky Volvo. Její SUV chce dobýt evropský trh

Do Číny míří i produkce vozů Volvo S60 a Volvo S40. Zatím nebylo specifikováno, jak to bude s jejich exportem mimo Čínu. Výroba v Číně a dostatečné kapacity tří nových továren jsou pro automobilku důležité, aby splnila svůj cíl prodávat v Číně 200 000 aut ročně do roku 2020 a po celém světě aspoň 800 000 aut za rok. V loňském roce Volvo prodalo celosvětově přes 500 000 aut. Z toho v Číně necelých 82 000.

Švédská továrna Volva nestíhá, neboť objednávky na XC90 a S90/V90 překračují výrobní kapacity. Na S90/V90 se nyní čeká skoro půl roku. Výrobní kapacity pro vozy na platformě SPA jsou ale v Číně dostatečné a značně by se zkrátily čekací doby. Ohledně SUV XC90 značka neupřesnila, zda bude výrobu stěhovat, ale montáž minulé generace XC90 postupně spěje ke konci. Přesun výroby vozů Volvo do Číny a stavba nových továren právě v Číně je součástí obrovské investice 11 miliard dolarů čínského holdingu Zhejiang Geely, který Volvo vlastní.

Ohodnoťte tento článek!

2 KOMENTÁŘE

PŘIDAT KOMENTÁŘ: