Volvo představilo model S90 Excellence. Místo sedadla spolujezdce má botník

  • Volvo představilo vrcholnou verzi sedanu S90 označenou jako Excellence

  • Stejně jako v případě starší XC90 Excellence bude i zde chybět sedadlo spolujezdce

  • Volvo S90 Excellence bude dostupné pouze v provedení T8 Twin Engine 

Volvo představilo na autosalonu v čínském Kantonu vrcholné provedení sedanu S90. V podstatě se nejedná o nic nového, protože švédská automobilka pouze zopakovala to, co jsme už viděli v případě XC90 Excellence. Hlavní změnou ve srovnání s běžnými variantami tedy bude také u sedanu absence sedadla spolujezdce.

Doporučujeme: Test ojetiny: Volvo XC90 stárne, ale pořád stojí za úvahu

To nahradila takzvaná Lounge Console, což je v překladu multifunkční botník. Tedy schránka, kam si odloží zadní cestující (velmi pravděpodobně majitel) boty a na kterou si následně natáhne nohy. Konzole také obsahuje výklopný monitor. V kombinaci s výklopným stolkem se může S90 Excellence změnit v příjemnou pojízdnou kancelář.

Volvo také slibuje luxusní materiály uvnitř, chladicí box a skleničky z dílny švédské společnosti Orrefors. Ve výbavě nebude chybět ani střešní okno, další různé odkládací přihrádky, vestavěný zábavní systém nebo vyhřívané a chlazené držáky nápojů.

Doporučujeme: Volvo S90 pro evropský a americký trh se bude vyrábět v Číně

Základem pro S90 Excellence je varianta s prodlouženým rozvorem náprav, která se bude v Číně prodávat také v dostupnějších výbavách. Zatímco Excellence koupíte pouze coby hybrid T8 Twin Engine, civilnější verze budou k dispozici rovněž se zážehovými čtyřválci T4 a T5. V řeči čísel to znamená výkony 140 kW (190 k) a 189 kW (258 k), respektive 299 kW (408 k) pro hybrid. Samozřejmostí je armáda bezpečnostních systémů včetně systému rozpoznávání velkých zvířat.

Čínská prodloužená S90 se začne vyrábět ještě v listopadu, luxusní verze Excellence bude následovat příští rok.

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: