Volkswagen představil obří luxusní MPV. Je delší než BMW X7

  • Volkswagen Viloran je MPV s délkou přes 5,3 m

  • Cena základního modelu v přepočtu činí 1,25 milionu Kč

  • Automobily kategorie MPV jsou v Číně stále velmi oblíbené

Společnost Volkswagen Group v Číně oficiálně představila obří MPV, které poprvé odhalila v listopadu minulého roku. Viloran je největší model postavený na modulární platformě MQB. S délkou 5346 mm, šířkou 1976 a výškou 1781 mm se jedná o konkurenta modelů Buick GL8 a Lexus LM, které se v Číně těší velké popularitě. Pro srovnání – luxusní full-size SUV BMW X7 je dlouhé 5151 mm.

Díky rozvoru kol 3180 mm přepraví Volkswagen Viloran v mimořádném komfortu až sedm cestujících. Samostatná sedadla ve druhé řadě disponují loketními opěrkami i masážní funkcí.

Interiér se nese v duhu moderních volkswagenů a vychází z SUV Atlas
VW Viloran přepraví díky rozvoru kol 3180 mm až sedm cestujících

Interiér se nese v duhu moderních volkswagenů. Vychází z velkého SUV Volkswagen Atlas, který se na čínském trhu prodává jako VW Teramont. Nejmarkantnějším rozdílem je dotykový panel klimatizace a jinak tvarované výdechy ventilace.

Po stránce výbavy nabízí Viloran například adaptivní tempomat, asistent pro jízdu v koloně, automatické brzdění v případě nouzové situace, udržování v jízdním pruhu či automatické parkování.

Škoda Karoq má dalšího sourozence. Nový Volkswagen Tharu ale nemíří jen do Číny

Z velkého SUV Atlas (Teramont) pochází také pohonné jednotky, respektive jednotka. Přeplňovaný zážehový dvoulitr EA888 je nabízen ve dvou variantách. Silnější nabízí 162 kW (220 k) a 350 Nm, slabší pak 135 kW (184 k) a 320 Nm. Obě varianty se dodávají výhradně se 7stupňovou dvouspojkovou převodovkou DSG. Pohon všech kol na seznamu výbavy chybí.

Volkswagen Viloran se bude vyrábět v závodech společnosti SAIC Volkswagen. Základní model startuje v přepočtu na částce 1,25 milionu korun.

Volkswagen představil obří luxusní MPV. Je delší než BMW X7
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 4 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: