Volkswagen věří, že se diesel dočká „renesance“, až hysterie opadne

  • Volkswagen věří, že se image dieselů zlepší

  • Pro mnoho lidí je diesel zdaleka nejlepší řešení

  • Elektromobil není samospásný a pro někoho je prostě nepoužitelný

  • Diesely jsou důležité pro splnění cílů emisí CO2

Nezdá se, že by vznětové motory v osobních autech čekala růžová budoucnost. Mnoho zemí zvažuje dodatečné zdanění či jiné trestání řidičů dieselů, některá města chtějí přistoupit rovnou k zákazům vjezdu pro vybraná (nebo dokonce všechna) dieselová auta do měst. Přesto automobilka Volkswagen věří, že tato hysterie opadne a diesel zažije renesanci.

Myslí si to i šéf koncernu VW Matthias Müller, který to potvrdil novinářům během tiskové konference na autosalonu v Ženevě. Jak připomínají Automotive News: „Diesel zažije renesanci v nepříliš vzdálené budoucnosti, protože lidé, kteří s nimi jezdili, si uvědomí, jak uživatelsky příjemný koncept to byl.“

Doporučujeme: Osm nejlepších ojetých dieselových kombíků s pohonem všech kol do 250 000 Kč

S tím souhlasí i šéf značky Volkswagen Herbert Diess, podle kterého nelze spatřovat spásu pouze v elektromobilech. Problém je mnohem širší, protože automobilky musí plnit korporátní limity snižování emisí CO2. A to je bez dieselů velice obtížné. „Elektrická auta nejsou v mnoha případech vhodným řešením pro řidiče s vysokým nájezdem kilometrů,“ řekl Diess.

Problémem je stále nedostatečná síť dobíjecích stanic a především nepřipravenost celé elektrické sítě, pokud by se do ní zapojily statisíce elektrických aut s vysokým okamžitým odběrem elektřiny. Navíc mnoho služebních řidičů s nájezdem mnoha set kilometrů denně si prostě nemůže dovolit čekat několik hodin na nabití akumulátorů.

Podle Volkswagenu bude chvíli trvat, než se ukáže, že vznětový motor není ten špatný. Vyrobit skutečně čistý a zároveň spolehlivý diesel bude nicméně ještě dražší než dnes. Ve větších a dražších autech tak své místo mít pravděpodobně bude, ale pro malá auta segmentu A, B i C je již prakticky definitivně mrtvý.

Volkswagen věří, že se diesel dočká „renesance“, až hysterie opadne
Ohodnoťte tento článek!
4.3 (85%) 8 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: