Volkswagen v Detroitu: Prodloužený Tiguan a elektrický Bus pojmenovaný jako Buzz

  • Volkswagen představil své dvě hlavní novinky detroitského autosalonu 

  • Koncept I.D. Buzz je elektromobil odkazující na legendární T1 Bus

  • Díky nové platformě se máme těšit obrovský prostor uvnitř 

  • Dva elektromotory nabídnou dohromady výkon 275 kW. Počítá se ale i se slabší variantou osazenou pouze jedním elektromotorem 

  • Chybět nebude ani autonomní řízení 

  • Druhou novinkou je prodloužený Tiguan Allspace 

Volkswagen oficiálně představil své hlavní novinky detroitského autosalonu. Na stánku německé automobilky bude k vidění elektrický koncept I.D. Buzz a sedmimístný prodloužený Tiguan Allspace.

Koncept I.D. Buzz je druhá studie vycházející z nové platformy MEB. Ta první byla k vidění minulý rok na podzimním autosalonu v Paříži. Jak samotný název napovídá (a jak jste si určitě všimli na fotkách), detroitská novinka představuje moderní reinkarnaci legendárního VW T1 Bus. Oproti němu ale nabídne elektrický pohon, nesrovnatelně lepší dynamiku a možnost autonomního řízení.

Doporučujeme: Také Volkswagen Atlas bude sportovní. V Detroitu se představí varianta R-Line

Volkswagen Bus budoucnosti je dlouhý 4943 mm, široký 1976 mm a vysoký 1963 mm. Je tedy téměř stejně široký a vysoký jako aktuální Multivan, přičemž ve srovnání s tímto modelem je o zhruba 6 cm kratší. Rozvor náprav nové studie nabídne 3300 mm, což znamená, že je o 30 cm delší oproti Multivanu. Zároveň jsou tu dva zavazadelníky.

vw_detroit_18
Design sice odkazuje na T1 Bus, velikost nové studie ale odpovídá aktuálnímu modelu T6 Multivan. Hodně zajímavá bude také dynamika, vnitřní prostor a komfort. Kromě jiného se počítá se vzduchovým odpružením zadní nápravy

Automobilka počítá s nasazením elektromotoru pro každou nápravu. Celkový výkon systému má být 275 kW, což bude stačit k akceleraci 0-100 km/h za méně než šest sekund. Nejvyšší rychlost ovšem nepřesáhne 160 km.

Doporučujeme: Nový Volkswagen Golf Variant se představuje také jako „terénní“ Alltrack

Chystá se ale také slabší varianta. Její jediný elektromotor, umístěný vzadu, bude dosahovat výkonu 200 kW. Silnější verze dostane akumulátory s kapacitou 111 kWh, v případě té slabší to bude 83 kWh. Volkswagen I.D. Buzz má na jedno nabití ujet až 600 km.

Těšit se můžeme rovněž na nebývalou míru pohodlí. Kromě absolutně tichého pohonu nasadí Volkswagen třeba vzduchové odpružení zadní nápravy či adaptivní tlumiče. Vše dále podtrhne autonomní řízení I.D. Pilot. Mimochodem, I.D. Buzz dostal nový sloupek řízení, který při jízdě v autonomním režimu odpojí volant, aby se vám v interiéru sám neotáčel.

vw_detroit_04
Druhou důležitou novinkou detroitského autosalonu je sedmimístný Volkswagen Tiguan Allspace. Američtí zákazníci dostanou pouze motor 2.0 TSI, ti evropští si určitě budou moci dopřát také diesel

Druhou novinkou je Volkswagen Tiguan Allspace, o kterém jsme psali už dříve. Jde o Tiguan s prodlouženým rozvorem náprav, který může mít až sedmimístný interiér. Přesně řečeno se rozvor protáhl o 11 cm a celková délka narostla o 22 cm. Američtí zákazníci dostanou jediný motor: 2.0 TSI o výkonu 137 kW (186 k). Vybírat ale budou mezi předokolkou a čtyřkolkou. Varianta s pohonem přední nápravy dostane vždy sedmimístný interiér, u čtyřkolek se bude dodávat třetí řada na přání.

Doporučujeme: Nový Volkswagen Tiguan Allspace se představuje na oficiálních fotkách

Prodloužený Tiguan zamíří také do Evropy, téměř jistě ho uvidíme na jarním autosalonu v Ženevě. Nedlouho poté se tu začne prodávat. Co se elektrického konceptu týká, tam Volkswagen počítá s uvedením prvního sériového elektromobilu vycházejícího z nového základu v roce 2020. Do roku 2025 má být na trhu také sériové provedení systému autonomního řízení. Tou dobou už chce Volkswagen prodávat milion elektromobilů ročně.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: