Volkswagen ukáže v Šanghaji studii elektrického crossoveru podobnou Škodě Vision E

  • Kromě Škody představí v Šanghaji koncept elektrického crossoveru s karoserií kupé také Volkswagen 

  • V případě Volkswagenu půjde už o třetí koncept řady I.D.

  • Základem bude opět platforma MEB

Mateřská automobilka značky Škoda nechce zůstat stranou ani na autosalonu v Šanghaji. Už celkem dlouho se mluví o konceptu Vision E, což bude elektrický crossover s karoserií připomínající kupé a zároveň předobraz modelu Kodiaq Coupe, aktuálně Volkswagen oznámil, že také on ukáže v Šanghaji prakticky to samé. Tedy studii elektromobilu s karoserií ve stylu dříve tolik kritizovaného BMW X6.

Doporučujeme: Škoda Vision E poodhalila interiér. Očekávejte displej ve stylu Ferrari a otočná sedadla

Volkswagen zatím detaily týkající se tohoto nového konceptu tají. V tiskové zprávě se pouze uvádí skutečnost, že půjde o první vůz řady I.D. spadající do segmentu crossoverů, respektive že máme čekat atraktivní karoserii čtyřdveřového kupé.

Protože nový koncept dostane pohon všech kol, slibuje Volkswagen zajímavé chování nejen při každodenních jízdách po městě, ale také v terénu. Dojezd se údajně vyrovná současným benzinovým motorům, což přeloženo znamená přibližně 500 km. Přirozeně se počítá rovnou i s možností autonomního řízení.

Doporučujeme: VW Arteon stojí 1,3 milionu. Podívejte se, co všechno si za tyto peníze můžete koupit

Pokud vás v pořadí už třetí koncept řady I.D. automobilky Volkswagen zajímá, zapište si do diářů datum 18. dubna, kdy bude vůz oficiálně představen. Tiskovou konferenci můžete sledovat živě, přímý přenos začíná ve dvě hodiny odpoledne. 

Volkswagen I.D.-Crossover-Studie Volkswagen I.D.-Crossover-Studie

Volkswagen ukáže v Šanghaji studii elektrického crossoveru podobnou Škodě Vision E
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: