Volkswagen Sharan dostal pohon z Octavie RS a pomůže vám hlídat koně

Nabídka motorizací pro Volkswagen Sharan se rozrostla o novou položku: 2.0 TDI 135 kW DSG 4Motion. Jedná se tedy o podobnou konfiguraci, jakou montuje Škoda do modelů Octavia RS nebo Octavia Scout, ovšem s jedním významným rozdílem. Namísto šestistupňové dvouspojkové skříně má Sharan robustnější provedení 7stupňového DSG, dimenzované až na 600 Nm a nasazované v modelech, v nichž se předpokládá častější vystavování vysoké zátěži.

Točivý moment Sharanu 2.0 TDI 135 kW vrcholí hodnotou 380 Nm v 1750 min-1 a Volkswagen zdůrazňuje, že v kombinaci s automatem a čtyřkolkou je toto provedení vhodné pro tahání přívěsu. Ten může vážit až 2400 kg, samozřejmě jen pokud je brzděný.

Zajímavostí je, že infotainment Composition Media, Discover Media i nejvyšší Discover Pro lze propojit s kamerou GoPro Hero4 a sledovat tak přímo na palubním displeji třeba koně v přívěsu (což je příklad zmiňovaný Volkswagenem). Při jízdě rychlostí vyšší, než odpovídá rychlé chůzi, se ale video stream nahrazuje statickými snímky aktualizovanými každých pět sekund.

Volkswagen Sharan je velké (délka 4,9 m) MPV s posuvnými bočními dveřmi. Za prvních osm měsíců letošního roku jich bylo v ČR nově zaregistrováno 308.

Volkswagen Sharan dostal pohon z Octavie RS a pomůže vám hlídat koně
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

2 KOMENTÁŘE

PŘIDAT KOMENTÁŘ: