Volkswagen představil nejvýkonnější Golf v historii. Připomíná tak 20. výročí „erkových“ modelů

  • Volkswagen představil speciální edici modelu Golf R oslavující 20. výročí nejostřejších německých automobilů

  • Novinka vychází ze standardního Golfu R aktuální generace, výkon motoru byl ale navýšen na 333 koní

  • Volkswagen Golf R 20 Years Edition má také upravenou převodovku DSG, výfuk Akrapovič a plakety s číslicí 20

Zatímco modely s označením GTI mají u automobilky Volkswagen už poměrně dlouhou historii, ještě silnější modely řady R jsou stále relativně mladé. První „erko“ v podobě Golfu R32 se představilo až v roce 2002. Jinak řečeno, v letošním roce slaví řada R dvacáté výročí, což se v Německu rozhodli připomenout speciální edicí stávajícího Golfu R. Výsledkem není nic menšího než nejvýkonnější sériový Golf v historii.

Novinka nese označení Golf R 20 Years Edition a k základnímu Golfu R aktuální generace žádné vyloženě radikální úpravy nepřidává. Hlavní změnou tak zůstává zvýšený výkon čtyřválcového motoru. Ten místo sériových 320 koní disponuje u této edice maximem 333 koní. Standardem je sedmistupňová automatická převodovka DSG, která dostala nový software. Díky němu by mělo být řazení ještě rychlejší.

Volkswagen Golf R je nejsilnější v historii. Má 320 koní a driftovací mód

Součástí standardní výbavy je u této edice také zvučnější výfuk Akrapovič a systém přeplňování by měl udržovat při odstavení plynu turbodmychadlo v otáčkách tak, aby při opětovném přidání byla odezva motoru zcela bezprostřední. Edice 20 Years bude dostupná pouze v kombinaci modré barvy karoserie s černými disky, nebo v bílé s modrými disky. Kola jsou devatenáctipalcová a obouvají pneumatiky Michelin Pilot Sport Cup 2. Nechybí samozřejmě ani plakety s číslem dvacet na karoserii.

První Golf R32 přišel před dvaceti lety. Pod kapotou měl šestiválec VR6 naladěný na 241 koní. Právě tento Golf se stal také úplně prvním automobilem, u kterého koncern Volkswagen nasadil do sériové výroby automatickou převodovku DSG. Rodina modelů R se nejprve omezila pouze na Golf a Passat, významně se rozrostla až v poslední době. V současnosti řada nejrychlejších Volkswagenů zahrnuje také třeba Arteon R, Touareg R, T-Roc R nebo Tiguan R.

Volkswagen představil nejvýkonnější Golf v historii. Připomíná tak 20. výročí „erkových“ modelů
Ohodnoťte tento článek!
2.5 (50%) 6 hlas/ů

1 komentář

  1. Když někdy jedeme někam na dovolenou, tak jako správní lidé mětstkého typu nemáme u baráku zaparkovaný vůz aby nám tam hnil a byl nepotřebný. Jezdíme totiž přes pracovní týden městskou hromadnou dopravou. No a právě na výlety nám pomáhá autopůjčovna Brno, kterou si https://www.autopujcovnabrno.net/ manžel už přidal i do záložek.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: