Volkswagen chystá konkurenci Uberu. Jmenuje se Moia a bude mít vlastní elektromobily

  • Moia je divize koncernu VW a služba sdílení podobná Uberu

  • Od roku 2019 začne testovat „auta bez řidiče“

  • Přijde i s velkokapacitními elektromobily vlastní značky

  • Volkswagen chce cenu jízdy srazit na úroveň ceny jízdenky MHD

Volkswagen představil projekt vlastního programu sdílení aut. Jmenuje se Moia a není to nic jiného než služba velmi podobná Uberu. Šéfem třinácté koncernové značky je Ole Harms (na titulní fotce vlevo). Čeká ho nelehký úkol. Do deseti let má dostat značku Moia mezi tři největší společnosti nabízející sdílení aut.

Podole Harmse je potřeba lidem nabídnout novou službu. Ole Harms říká, že auta používáme ve městech pořád stejně jako před dvaceti nebo třiceti lety. (Tady je možná dobré se zeptat, k čemu tedy auta jsou když ne k dojíždění do práce, za zábavou nebo jinými povinnostmi a jak jinak se mají používat.) Nicméně cílem společnosti Moia (a podobných konkurenčních služeb) je především pomoci měnit vnímání auta a jeho používání ve velkoměstě.

Doporučujeme: Kia Sportage 2.0 CRDi vs. Volkswagen Tiguan 2.0 TDI — Nečekaně vyrovnaní

Společnost Moia nabídne alternativní službu, která má kombinovat hromadnou dopravu se službami podobnými Uberu. Volkswagen chce dokonce podobné ceny jako za jízdenku do MHD. Zpočátku bude Moia používat aktuální produkty Volkswagenu včetně dodávky Transporter.

Později má mít značka vlastní elektromobily s kapacitou šest až osm lidí. Počítá se také se zavedením autonomního řízení a šéf společnosti Ole Harms předpokládá, že v roce 2019 začne Moia testovat autonomní prototypy v provozu a v roce 2021 by se mohly objevit v prvních městech.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: