Volkswagen chce vlastní „Dacii“. První bude SUV za čtvrt milionu pro Čínu

  • Volkswagen chystá novou značku levných aut

  • Cílovým trhem je Čína, o prodeji v Evropě se neuvažuje

  • Prvním modelem bude SUV ve dvou verzích

  • Jako technický základ poslouží starší díly a platformy

O tom, že Volkswagen uvažuje o založení nové levné značky především pro rozvojové trhy, se mluvilo už před několika lety. První zprávy na toto téma se začaly rozšiřovat od roku 2012. Dokonce se spekulovalo o spojení Volkswagenu a Fiatu, což ještě podpořil šéf FCA Sergio Marchionne, když řekl, že spojování velkých koncernů je nezbytné a že chce ještě jedno během své kariéry stihnout.

Z toho ale prozatím asi nic nebude. Nyní zástupci Volkswagenu poprvé polooficiálně přiznali, že koncern pracuje na levných autech, která se budou prodávat především na rozvojových trzích. Hlavním odbytištěm bude Čína. Levné „Volkswageny“ (o jménu značky se ještě nic neví) využijí větinu již existujících koncernových dílů. To zlevní vývoj a také servis.

Doporučujeme: Malá naftová auta koncernu Volkswagen zmizí do pěti let. Polo bude poslední

Cílem Volkswagenu je připravit kompaktní SUV a sedan se základní cenou pod 70 000 juanů, tedy pod 259 000 korun. Volkswagen si údajně nastavil jako kvalitativní a cenou laťku domácí čínskou automobilku Haval z koncernu Great Wall, píše britský Auto Express.

Výroba bude probíhat ve spolupráci s čínskou automobilkou FAW, u které už koncern Volkswagen vyrábí několik modelů pro čínský trh. Základem prvních dvou modelů, tedy sedanu a SUV, se stane upravená platforma PQ35 šesté generace Volkswagenu Golf. Stejnou používal i první Volkswagen Tiguan, ze kterého by mohlo čínské SUV vycházet.

Šéf vývoje Volkswagenu Frank Welsch prozradil, že před dvěma lety bylo levné auto jen jako sedan, ale že Volkswagen přehodnotil strategii a připravuje především SUV. Sedan se ale plánuje také. Poprvé bychom měli levné auto nové značky vidět v roce 2018. Na trhu se objeví o rok později.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: