Volkswagen Atlas: Americký „Kodiaq“ je ještě větší než ten český a nabídne motor VR6

TIP Klikněte na galerii pro větší zobrazení

  • Americký sourozenec Škody Kodiaq se jmenuje Volkswagen Atlas 

  • Základem je opět platforma MQB 

  • Na délku měří nový Atlas více než pět metrů 

  • V nabídce nenajdeme diesel, ale zato motor 3.6 VR6

  • Američtí zákazníci se dočkají na jaře příštího roku, později se bude Atlas prodávat také v Rusku a na Blízkém východě 

Volkswagen odhalil svůj důkladně zvětšený Tiguan, který můžeme označit jako „americký Kodiaq“. Novinka se jmenuje Atlas. Stejně jako nová Škoda nabídne sedmimístný interiér. Nový Volkswagen je ale v porovnání s Kodiaqem ještě větší. Jako první si ho budou moci pořídit američtí zákazníci, a to už na jaře příštího roku.

Doporučujeme: Škoda Kodiaq vs. 10 dalších SUV: Srovnání klíčových vlastností

Volkswagen Atlas měří na délku 5037 mm, široký je 1979 mm a vysoký 1768 mm. Jen pro srovnání, Škoda Kodiaq je dlouhá 4697 mm, široká 1882 mm a vysoká 1655 mm. Německá automobilka chce novým modelem vyplnit mezeru mezi Tiguanem a Touaregem. I v tomto případě je základem dnes už velmi dobře známá platforma MQB.

atlas_14
Volkswagen Atlas je americký sourozenec Škody Kodiaq. Také má sedmimístný interiér a také stojí na platformě MQB, celkově je ale ještě větší. Pod kapotou může být i motor 3.6 VR6

Nabídka motorů nebude nijak bohatá. Američtí zájemci najdou v ceníku pouze dvě položky. Základem je přeplňovaný čtyřválcový dvoulitr (175 kW/238 k), silnější alternativou pak bude benzinový šestiválec 3.6 VR6, naladěný na 206 kW (280 k). Bez ohledu na konkrétní pohonnou jednotku dostane Atlas vždy osmistupňovou automatickou převodovku. Slabší provedení pracuje s pohonem přední nápravy, u šestiválce bude k dispozici také systém pohonu všech kol.

Doporučujeme: Test Volkswagen Tiguan 2.0 TDI (140 kW) 4Motion: Než přijde Kodiaq

Sedmimístný interiér má být velmi prostorný, praktický a variabilní, nicméně v tuto chvíli Volkswagen nezveřejnil žádná přesnější čísla typu objemu zavazadelníku. Uvnitř najdeme prvky známé z Tiguanu jako například barevný displej na místě přístrojového štítu, volant, displej multimediálního systému nebo ovladače klimatizace.

atlas_06
Palubní desku, ovladače, volant nebo přístrojový štít už známe z jiných koncernových aut
atlas_07
Délka přes pět metrů naznačuje, že uvnitř téměř jistě prostorová nouze panovat nebude

Stejně tak dostane Atlas řadu asistenčních systémů, které jsme si už dříve vyzkoušeli v kombinaci s Tiguanem. Američtí zákazníci nebudou ochuzeni o adaptivní tempomat, asistent jízdy v pruzích, přednárazový systém nebo aktivní parkovací asistent. Nicméně o asistentu pro couvání s přívěsem tisková zpráva nic neříká.

Nový Volkswagen Atlas se bude vyrábět v americké továrně Chattanooga spolu s americkou verzí modelu Passat. Po jarním uvedení na americký trh vůz zamíří koncem roku 2017 také do Ruska a na Blízký východ.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: