Virtuální sluneční clona je průhledná. Zrak ochrání umělou inteligencí

  • Za novým patentem stojí společnost Bosch

  • Plochu sluneční clony vyplňuje transparentní LCD panel

  • Hlavní roli zde hraje umělá inteligence

  • Premiéra se odehraje na výstavě CES 2020

Společnost Bosch přišla s velmi zajímavým konceptem virtuální sluneční slony, která bude bránit před oslněním slunečními paprsky, přesto však bude průhledná a řidiči nijak nebude překážet ve výhledu z vozu. Bosch průhlednou virtuální clonu představuje na výstavě CES 2020.

Virtuální sluneční clona je pouze o něco větší než konvenční stínítko. Tvoří ji průhledný LCD panel, který je dělený na šestiúhelníky, připomínající včelí plástve. Ty se dokážou nezávisle na sobě ztmavovat a stínit tak sluneční paprsky. Zbytek plochy virtuální sluneční slony zůstává průhledný.

Virtuální sluneční clona je pouze o něco větší než konvenční stínítko. Tvoří ji průhledný LCD panel, který je dělený na šestiúhelníky, připomínající včelí plástve
Proces ztmavování průhledné clony řídí umělá inteligence, sledující pozici očí řidiče. Systém reaguje také otáčení hlavou v případě kontroly zpětných zrcátek nebo při rozhlížení se do stran

Proces ztmavování průhledné clony řídí umělá inteligence, sledující pozici očí řidiče. Systém reaguje také otáčení hlavou v případě kontroly zpětných zrcátek nebo při rozhlížení se do stran. Rovněž monitoruje směr, odkud sluneční paprsky dopadají na čelní sklo. Úroveň ztmavení Bosch přirovnává k nasazení slunečních brýlí.

Momentálně je vše ve fázi testování. Bosch mluví pouze o prototypu, nicméně údajně již komunikuje s automobilovými výrobci a shromažďuje jejich připomínky. Virtuální sluneční clona by se v blízké budoucnosti mohla objevit jak v běžných osobních, tak v užitkových autech.

Virtuální sluneční clona je průhledná. Zrak ochrání umělou inteligencí
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: