Videorecenze ojetiny: Škoda Octavia III

Škoda Octavia je nejprodávanější nové i ojeté auto na českém trhu. Současná třetí generace postupně vytlačuje tu minulou z pozice nejžádanějšího ojetého vozu, takže bychom se na ni mohli podívat také v testu ojetiny. Na test jsme si sice půjčili cíleně lidovou verzi se základní výbavou a vstupním motorem 1.2 TSI (litrový tříválec se tehdy ještě nedělal), ale ve video recenzi si přiblížíme i další motorizace a jejich možná úskalí.

Doporučujeme: výběr nejlepších ojetých vozů

Tradiční textovou recenzi této ojetiny najdete na Autobibli příští týden.

Videorecenze ojetiny: Škoda Octavia III
Ohodnoťte tento článek!
3.6 (71.67%) 36 hlas/ů

7 KOMENTÁŘE

  1. Mám už roky jedničkovou co jsem kdysi pořizoval v áčkách,ale tahle trojková se mě opravdu líbí. Ta druhá generace nic moc,ale tahle je super. Jěšně počkám až bude za slušnou cenu jako ojetá. Zatím budu šstřit.

  2. Škodovka už pro mě dávno není atraktivný. Ty auta jsou bez sebemenšího nápadu,takové ohrané,dle mého spíše okukují od konkurence.

  3. Já nevím, ale podle mě celkem jasná a výstižná recenze. Vše nejdůležitější bylo řečeno. Za mě palec hore. Osobně se mi tedy nelíbí sedany, raději HTB nebo zde COMBI. Benzíny po tom roce 2014 zas tolik nalítáno mít ještě nebudou, takže ještě budou relativně dražší. Nafťáky, tam snad není o čem, připadá mi že každý obchoďák, každá firma má oktávku, takže těch je jistě na prodej za rozumno cenu ažaž.

  4. Máme v rodině 1.8TSI 132kW DSG. Kromě vadné jednotky ovládání světlometu (údajně blbá série) vyměněné po půl roce na záruku naprotá spokojenost. Jediný otazník je podle mě DSG7 DQ200 a životnost spojek a mechatroniky. Od roku 2013 prý bez problémová převodovka, ale internet snese všechno 🙂

    1.4TSI 110kW asi nejlepší motor, pokud netaháte vozík nebo nejezdíte desítky tisíc km ročně (pak asi naftu). Pokud půjjde sehnat, pro mě jasná volba, dynamika je podobná jako 1.8TSI (proti 2.0TDI lepší) a spotřeba o cca litr menší. Milovníkům Japonské produkce ssi praskne žilka, ale v této třídě asi nejlepší benzín vůbec. Proti srovnatelně výkonému Skyactive G to má lepší spotřebu (dle spritmonitor.de) a výrazně lepší dynamiku, přičemž taxikářské kousky už mají nalítáno i 300.000km , takže ten motor něco vydrží a problémy nejsou.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: