Videodojmy: UAZ 2206 Buchanka

Tak svérázné auto jsme ve videodojmech ještě neměli. A jen tak mít nebudeme. Buchanka se vyrábí od roku 1965 s jen minimálními změnami. Konstrukce vozu je poplatná zemi a době vzniku. Záležitosti jako ergonomie, kultivovanost nebo (haha) komfort obsluhy se přenechávají změkčilým obyvatelům prohnilého Západu, tady jde hlavně o nenáročnost a snadnou opravitelnost i v provizorních podmínkách.

Starší si ji možná pamatují z dětství, kdy i u nás Buchanky jezdily jako vojenské sanitky. Ti mladší ji mohli zahlédnout ve stejné roli v populární minisérii HBO „Černobyl“ o největší jaderné havárii v dějinách.

Ruský UAZ 2206 Buchanka je auto jako žádné jiné. Zde je 26 fotodůkazů

Buchanku, nebo správně UAZ 2206 Classic, si můžete koupit i u nás. Zákazníky nachází třeba mezi důlními společnostmi, které potřebují převážet party dělníků v prostředí plném prachu, kamení a hlubokých stop od těžké techniky. Díky příznivé ceně by to ale mohl být i zajímavý tip pro off-road nadšence, kteří nechtějí huntovat v bahně mnohem dražší a zdaleka ne tak robustní auta z Británie, Japonska nebo Ameriky.

Ale dost řečí. Pusťte si videodojmy a přesvědčte se spolu s námi, že Buchanka je prostě svá.

Videodojmy: UAZ 2206 Buchanka
Ohodnoťte tento článek!
4.6 (92%) 5 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: