Videodojmy: Jak jezdí nový Volkswagen Multivan 6.1 v ceně 1,6 milionu

Volkswagen před časem modernizoval model T6. Novinka dostala označení 6.1. Vyložená revoluce se nekoná, ale různě velké změny se dotkly v podstatě celého auta. Od vnějšího designu, přes interiér, multimédia, až po motor a především asistenční systémy. Jak takto upravený Multivan funguje? Vyzkoušeli jsme to. Době koronavirové navzdory.

Volkswagen T6.1: Nový vzhled, digitální přístrojový štít a řada asistenčních systémů

Multivan 6.1 zůstal v základu pořád stejný. Stále je to ta velká osobní dodávka, za kterou se budou hlavy početnějších rodiny závistivě otáčet. Tím spíš, když si připlatíte zhruba 70 tisíc za dvoubarevné provedení, které vypadá opravdu dobře. V interiéru najdete na poměry užitkových aut kvalitní materiály, dokoupit si můžete téměř luxusní výbavu a k dispozici jsou i poměrně výkonné motory. Jen to teď celé působí lépe a moderněji.

S příchodem faceliftu se ale nezměnila ještě jedna základní věc. Multivan není zrovna levný rodinný vůz. Ten testovaný nemá nejsilnější dostupný motor, ani v jeho výbavě není vše, co by tam být mohlo. Přesto to je Multivan 6.1 za 1,6 milionu. Více podrobností ve videu.

Videodojmy: Jak jezdí nový Volkswagen Multivan 6.1 v ceně 1,6 milionu
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 4 hlas/ů

1 komentář

  1. Kdysi jsem ho měl, T5 2008. v letech 2000 – 2016 vyloženě průůůů…er. T6 jsem už nesledoval, ale nevěřím, že je bez problémů. T5 s novým 2.5TDI..písty turba rozvody, protočenou poloosou za 15000, DPF u 1.9TDI na 150tis km, podvozky na GO po 180tis km…T5.5 s pověstným bi-turbo na kterém nefungovalo snad vůbec nic…navíc kecy o tom, že je to vlastně osobák..není. Je to obyč dodávka, do které VW uměl nacpat výbavu luxusních aut. A ještě k tomu dost nespolehlivá.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: