Video: Toyota Yaris WRC ukazuje, že nové speciály budou hodně rychlé

  • Sezona WRC startuje 19. ledna na Rally Monte Carlo

  • Toyota nasadí tovární speciál Yaris WRC

  • Sériová verze sportovního Yarisu dostane motor 1,6 l

Od příštího roku nastanou ve světovém rallye šampionátu velké změny. Předně oficiálně končí dominující Volkswagen, ale už se pracuje na vstupu VW Polo WRC pod hlavičkou soukromých týmů. 19. ledna 2017 uvidíme na legendární Rally Monte Carlo  prvně v akci hlavně upravené a ostřejší soutěžní vozy podle nové, volnější specifikace.

Fanouškovské video zachycuje Toyotu Yaris WRC během testování. Je z něj patrné, že nová auta hodně zrychlila. Jsou širší, mají aktivní diferenciály, účinnější aerodynamiku a především silnější motory. Dvoulitrové čtyřválce s přeplňováním mají výkon kolem 280 kW (380 k) a točivý moment okolo 450 Nm.

Doporučujeme: Sovětská závodní auta, o kterých jste zřejmě nikdy neslyšeli (a my také ne)

Týmu Toyoty šéfuje bývalý šampion WRC Tommi Mäkinen, jezdci jsou Jari-Matti Latvala a Juho Hänninen. Hlavním sponzorem továrního týmu je Microsoft. Toyota se v příští sezoně utká s Fordem, Citroënem, Hyundai a zřejmě i Volkswagenem, ovšem v jeho případě bez tovární podpory.

Snažení Toyoty v šampionátu WRC se odrazí i v produkčních vozech. Japonská automobilka brzy představí ostrý silniční Yaris s přeplňovanou šestnáctistovkou, ale jen s pohonem předních kol. Pravidla jsou nyní mnohem volnější a závodní vozy mohou vybraný produkční model jen připomínat, nemusí z něj přímo vycházet.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: