Video: Thierry Neuville a připravovaný Hyundai i30 N dovádí na sněhu

  • Hyundai i30 N představuje vstup korejské značky mezi ostré hatchbacky

  • Nové video dokazuje přítomnost pohonu všech kol, přestože se dříve mluvilo pouze o předokolce 

  • Za pozornost stojí také zvuk ostrého hatchbacku 

Hyundai představil na autosalonu v Ženevě novou i30 s karoserií kombi, což je druhá verze aktuální třetí generace. Tím to ovšem nekončí. Přibližně v září se dočkáme také ostrého provedení i30 N, které si můžeme prohlédnout na novém videu.

Doporučujeme: Hyundai i30 Kombi byl odhalen. Jeho zavazadelník má objem 602 litrů

Samozřejmě jde zatím ještě o maskovaný automobil, pár zajímavých věcí ale nové video ukazuje. Za pozornost stojí především sportovní zvuk a zejména přítomnost pohonu všech kol. Například hned úvodní záběr ukazuje předokolku, na jiných záběrech ovšem můžeme vidět táhlé drifty, které by bez čtyřkolky nebyly možné.

Během světové premiéry hatchbacku i30 se Hyundai vyjadřoval v tom smyslu, že i30 N bude něco na způsob Fordu Focus ST. Tedy rychlá předokolka, která nebude útočit na nejrychlejší zástupce ostrých hatchbacků. Dobrou zprávou je přítomnost manuálu a klasické ruční brzdy.

Na novém videu řídí i30 N Thierry Neuville, který si chování chystaného hatchbacku pochvaluje. Těžko bychom ale mohli od továrního jezdce automobilky Hyundai čekat něco jiného.

Doporučujeme: Hyundai v roce 2017: Tři verze i30, nové malé SUV a Ioniq Plug-in Hybrid

Hyundai už dříve oznámil, že se také i30 N bude vyrábět v Nošovicích, kde se dosud žádné podobné sportovní auto nevyrábělo. Produkce by měla být zahájena v září. Automobilka pak do konce roku představí ještě ostřejší i30, tentokrát už ale půjde o závodní okruhový speciál, který se nošovické továrny týkat nebude.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: