Video: Takhle vypadá legálních 320 km/h v běžném provozu

  • Video ukazuje vysokorychlostní jízdu na německé dálnici

  • Ferrari FF pohání 6,3litrový atmosférický motor V12

  • Z 0–200 km/h zrychlí za 11 sekund

Že jsou dnešní přeplňované supersportovní automobily extrémně rychlé, netřeba zpochybňovat. Autor tohoto POV videa ovšem demonstruje, jak rychlé je atmosféricky plněné Ferrari FF, představené v roce 2011 na ženevském autosalonu jako první maranellský model s pohonem všech kol.

Čtyřmístné Ferrari FF, jehož označení znamená Ferrari Four, mělo být podle slov výrobce ve své době nejrychlejším čtyřsedadlovým automobilem na světě. Disciplínu sprintu z 0–200 km/h zvládlo pokořit za 11 sekund, k čemuž mu dopomáhal systém řízeného startu Launch Control.

Zdravý rozum žije. Německá vláda odmítá zrušení neomezené rychlosti na dálnicích

Ve videu je vidět, že přestože akcelerace na výše zmiňovaných 200 km/h je velmi blízká oficiálnímu údaji z fabriky, nad 240 km/h už je zrychlení dvanáctiválcového Ferrari spíše „vlažné“. Nad 300 km/h se čtyřsedadlovému supersportu zrychlovat vyloženě nechce. Rychlosti 320 km/h řidič dosáhne vzhledem k hustotě provozu až na třetí pokus. K dosažení výrobcem uváděné maximální rychlosti 355 km/h by autor videa potřeboval výrazně delší, a hlavně prázdnější kus dálnice.

Řidičem je redaktor holandského internetového autoportálu AutoTop, který velmi často zveřejňuje právě onboard videa POV (z pozice řidiče). Pro srovnání je velmi zajímavé video s dvakrát přeplňovaným Porsche GT2 RS, kde je krásně vidět, jak dopovaný plochý šestiválec ani nad hranicí 300 km/h motor nepřestává dramaticky akcelerovat:

Video: Takhle vypadá legálních 320 km/h v běžném provozu
Ohodnoťte tento článek!
4.4 (88%) 5 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: