Video: To nejlepší z Goodwood Revival 2017

  • Goodwood Revival je velice zajímavá automobilová slavnost

  • Není to jen přehlídka, jsou to hlavně napínavé závody

  • Kde jinde můžete vidět driftující E-Typy a Cobry bojující o každý milimetr závodní dráhy?

Každoroční zářiový Goodwood Revival patří mezi nejatraktivnější automobilové události celého roku. Na slavném okruhu v britském Goodwoodu se potkají ta nejslavnější a především velmi vzácná auta (a motorky) minulých dekád, ale nemyslete si, že se tu jen tak projíždějí a mávají divákům. Tohle jsou neuvěřitelně napínavé závody, kdy si jezdci ve velmi drahých exemplářích vůbec nic nedarují.

Doporučujeme: Galerie: Octavia s osmiválcem BMW a jiné škodovky se šílenými motory

Není nouze o kolize a velice dramatické momenty. Absolutním vrcholem celého víkendu je pak závod RAC Trophy, ve kterém si to rozdávají stroje typu AC Cobra nebo Jaguar E-Type. To je zhruba něco, jako kdyby dnes spolu závodily vozy LaFerrari, McLaren P1 a Porsche 918. Malou ochutnávkou budiž souboj Cobry a E-Typu v úvodním videu. Zmínili jsme, že v Goodwoodu letos hlavně pršelo? Bravurní kontrolu nad Jaguarem E-Type předvádí v takových podmínkách na dalším videu Tom Kristensen:

Goodwood ale není jen o těch nejexkluzivnějších a nejrychlejších autech. Závod St. Mary’s Trophy je vlastně připomínkou slavných cestovních aut 50. a 60. let a je to jakýsi ekvivalent dnešního šampionátu WTCC. I tam se bojuje o každý milimetr:

Okruh v Goodwoodu si pak můžete prohlédnout z kabiny mimořádně vzácného závodního Ferrari 250 GTO/64:

Goodwood Revival jsou samozřejmě i klasické motorky. Velmi napínavé jsou závody Barry Sheene Trophy, kdy se na legendárních strojích představují známé tváře z MotoGP či závodů superbiků. A podívejte se na ty uzoučké pneumatiky, to kdejaký hipsterský bicykl má snad i širší gumy:

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: