Videodojmy: Mazda MX-5 RF Revolution Top

Malý roadster Mazdy má mezi fanoušky sportovních aut zcela výsadní postavení. Právem je považován za čistou esenci radosti jízdy s autem, vzor dokonalého souznění člověka a stroje. V japonštině tomu říkají „jinba ittai“ podle harmonie mezi dobře secvičeným lučištníkem na koni a jeho zvířetem.

Nejen v komunitě ortodoxních příznivců Mazdy MX-5 je velmi rozšířený názor, že nejlepší Miata je ta nejpurističtější. Čtěte „se základním motorem, základní výbavou a houpavým podvozkem“. V dnešním videu máme přesný opak. Verze RF 2.0 Skyactiv-G160 Revolution Top je nejdražší model v nabídce, stojí 912 900 Kč. Má elektricky ovládanou pevnou střechu, dvoulitr o výkonu 118 kW a luxusní výbavu od bezklíčového odemykání až po adaptivní světla. Ale také sedadla Recaro, samosvorný diferenciál a tlumiče Bilstein.

Doporučujeme: Transfăgărășan s Mazdou MX-5 je zážitek, na jaký se jen tak nezapomíná

Pravověrný „miatář“ by nad takovým autem ohrnul nos. Podle našeho skromného mínění je to ale nejlepší MX-5, jakou si můžete koupit. Její komfortní výbava totiž výrazně zpříjemňuje každodenní život, aniž by jakkoliv narušovala zážitek z jízdy. Více se ale dozvíte z našeho videa.

Videodojmy: Mazda MX-5 RF Revolution Top
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: