Víceúčelový autobus Scania pro rakouské hasiče

Hasičský sbor ze spolkové země Horní Rakousko (Landes-Feuerwehrverband Oberösterreich) používá autobus Scania Interlink HD pro logistické a taktické operace.

Autobus slouží jako mobilní velitelské stanoviště a organizační jednotka i jako dopravní prostředek. Kromě standardních funkcí je autobus vybaven modrou majákovou rampou, modrými blikajícími světly a sirénou. Rychlost vozidla však byla omezena na 110 km/h. Autobus Interlink má 35 míst a čtyři stoly, které lze v případě potřeby snadno demontovat pomocí mechanismu umožňujícího rychlé uvolnění. Rovněž je vybaven kuchyňkou, toaletou a místem pro úschovu zavazadel.

„Již více než tři desítky let používáme autobus pro přepravu cestujících a pro provádění činností souvisejících s poskytováním pomoci při nehodách a katastrofách. Výměna autobusu za pět až šest menších vozidel nepřipadala v úvahu. Důležitým aspektem při hledání nového autobusu bylo získání optimálního uspořádání s dostatkem prostoru, a tento požadavek autobus Scania Interlink rozhodně splňuje,“ říká požární inspektor Markus Mayr, který je vedoucím odboru civilní ochrany u hasičského svazu Landes-Feuerwehrverband Oberösterreich.

Víceúčelový autobus Scania pro rakouské hasiče
Ohodnoťte tento článek!
2.7 (53.33%) 3 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: