Velké furgony skupiny PSA budou z Gliwice

Skupina PSA potřebuje pro zajištění úspěchu své strategie v oblasti lehkých užitkových vozů (LUV) další výrobní kapacity. Do konce roku 2021 začne vyrábět velké furgony v polské Gliwici. LUV značek Opel a Vauxhall budou pro zvýšení efektivnosti používat platformy skupiny PSA.

Skupina PSA hodlá dále posilovat svůj podíl na evropském trhu lehkých užitkových vozidel. Společný podnik FCA a PSA SevelSud se sídlem ve Val di Sangro v Itálii už v posledních třech letech překročil svou kapacitu výroby velkých furgonů Peugeot Boxer, Citroën Jumper a Fiat Ducato. Začleňování značek Opel a Vauxhall do plánu využívání platformy pro velké furgony ale vyžaduje další výrobní kapacitu. Skupina PSA se proto rozhodla posílit svůj výrobní závod v Gliwici v Polsku.

Továrna bude transformována tak, aby vyhovovala výrobě užitkových vozů, a bude přizpůsobena platformě určené pro velké dodávky. Cílem této investice je zvýšit výrobní kapacitu závodu na 100 000 furgonů ročně. Díky zvýšení výrobní kapacity v segmentu velkých dodávek pro značky Peugeot, Citroën, Opel a Vauxhall bude skupina schopna do konce roku 2021 vyhovět požadavkům svých zákazníků a podnik v Gliwici získá jistotu výroby na více než deset let.

 „Spuštění výroby velkých furgonů je pro budoucnost podniku v Gliwici klíčovou etapou. Znamená důležitou výzvu pro dosažení maximální úrovně efektivity a kvality a uspokojení poptávky profesionálních zákazníků. V nadcházejících letech prokážeme naši flexibilitu a schopnost přizpůsobit naše procesy výrobě tohoto typu vozů,“ prohlásil ředitel továrny skupiny PSA v Gliwici Andrzej Korpak.

Připomeňme ještě, že menší řada LUV Skupiny PSA je rovněž základem pro vůz Toyota ProAce.

Velké furgony skupiny PSA budou z Gliwice
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů
Sdílejte

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: