V Británii vznikl kříženec Felicie a Octavie. Má dva motory a jmenuje se Skoduki

  • Základem přestavby je Felicia Pick-Up z roku 1995

  • Přední partie evokují Octavii RS Mk.III

  • Pod na zakázku vyrobenou kapotou pracují dva motory Suzuki

Britská společnost Bennett Built Motorsport ve spolupráci s GJP Fabrications postavila pro českého automobilového fanouška mimořádně zajímavý pick-up, který stojí na základech modelu Felicia Pick-Up z roku 1995. Z tohoto „pracanta“ však byla zachována pouze kabina, zbytek vozu je dílem dvou výše zmiňovaných britských automobilových firem.

Přestože je celá stavba založena na pick-upu Felicia, tvary především přední části jsou z velké míry inspirovány modelem Škoda Octavia RS třetí generace před faceliftem. Z tohoto vozu pochází světla a také nárazník, ovšem kapota je, stejně jako blatníky, naprosto unikátní záležitostí, kterou u GJP Fabrications vyrobili. Důvod, proč přední kapota nepochází z Octavie RS Mk.III, je ten, že pod přední kapotou nepracuje 1,3litrový atmosférický čtyřválec jako kdysi, ale dva čtyřválcové motory Suzuki, konkrétně z modelu Swift Sport. Proto také tento zajímavý kříženec dostal jméno Skoduki.

Motory ze sportovního Swiftu nejsou zapojeny sériově, nýbrž paralelně, a jak se zdá, každý z nich bude pohánět jednu z náprav. To ostatně dokládá diferenciál použitý na zdaní nápravě. Že však nepůjde o bůhvíjaký závodní speciál, jednoznačně dokazuje umístění jednoho ze čtyřválcových motorů výrazně před uložení předních tlumičů.

V Británii vznikl kříženec Felicie a Octavie. Má dva motory a jmenuje se Skoduki
Ohodnoťte tento článek!
3.6 (71.03%) 87 hlas/ů

6 KOMENTÁŘE

  1. Pane na nebi…
    Něco tak hnusného jsem neviděl od představení Cybertrucku… A i ten vypadá proti tomuto jako mistrovské dílo…

  2. Kdyby to nemelo nadvarenou kaputu, libilo by se mi to, ted to vypada stejne hnusne jako bmw s novyma ledvinkami

    • Mně se naopak ta kapota a hlavně maska líbí hodně. Ale jinak se mi pořád do hlavy dere slovo “proč?”.

  3. V Británii byla Škoda vždy všem pro smích. Ani se nelze divit. Postavit jakoukoliv Škodu vedle Jaguaru nebo třeba MG ….Já jezdím autem vyrobeným v Británii a všichni jen závidí.Přitom je to už staré auto. Stále je krasavicí mezi nudným vozovým parkem co tu jezdí.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: