Ve Štýrském Hradci se oficiálně začala vyrábět nová generace Mercedesu-Benz třídy G

  • Ve Štýrském Hradci byla oficiálně zahájena výroba nového Mercedesu-Benz třídy G

  • Tento model se zde vyrábí od samého začátku své historie 

  • Od roku 1979 vyrobil Mercedes více než 300 tisíc exemplářů 

Nová generace Mercedesu-Benz třídy G se představila letos v lednu na autosalonu v Detroitu. Následně se samozřejmě ukázala také v Ženevě nebo v Essenu na Techno Classica spolu s řadou svých předchůdců. Teď dorazila zpráva o tom, že se novinka začala oficiálně vyrábět.

Stejně jako se v případě Mercedesu-Benz třídy G nemění jeho design, nemění se ani místo produkce. Také nová generace začala sjíždět z výrobní linky společnosti Magna Steyr v rakouském Štýrském Hradci (Graz). Jak velké finanční prostředky si zavedení německé novinky do výroby vyžádalo, to Mercedes neuvádí. Zato ale zdůrazňuje, že je při výrobě pořád ve velké míře využívána ruční práce.

Doporučujeme: Nový terénní Mercedes-Benz třídy G je pořád stejný a má jen osmiválec

Vývoj Mercedesu-Benz třídy G začal už v roce 1972, jeho výroba ale byla zahájena až 1. února roku 1979. Od té doby bylo vyrobeno více než 300 tisíc exemplářů. Zajímavostí závodu Magna Steyr je místní unikátní testovací dráha. Jeden kilometr na hoře Schöckl údajně vydá za 50 běžných kilometrů. Mimochodem, třída G se navzdory svému stále stejnému vzhledu a offroadovému zaměření těší velké popularitě. Minulý rok vůz zaznamenal svůj historicky největší prodejní úspěch. Nejdůležitějším trhem je pro tento model Amerika a Německo.

Ve Štýrském Hradci se oficiálně začala vyrábět nová generace Mercedesu-Benz třídy G
Ohodnoťte tento článek!
4.6 (91.11%) 9 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: