Je vám Volkswagen Amarok Canyon málo? Tak si pořiďte stylovou obytnou verzi

  • I Volkswagen Amarok se může změnit na obytný vůz 

  • Zájemci k tomu budou potřebovat vlastní auto, přestavbu obstará německá společnost Gehocab

  • Základní cena přestavby je v přepočtu zhruba 3,4 milionu korun 

Obytné vozy se aktuálně těší nebývale přízni, takže jejich prodej raketově roste bez ohledu na to, o kterém konkrétním trhu se budeme bavit. Díky tomu také mohou vznikat nejrůznější speciality. Jako například Volkswagen Amarok přestavěný na obytný automobil.

Na svědomí ho má společnost Gehocab, která sídlí nedaleko německého Hannoveru. Zájemci si budou muset obstarat vlastní Amarok, Gehocab zařídí všechno ostatní. Základem je lehká karbonová nástavba nabízející ubytování pro dvě osoby, a to včetně sprchy, kompletně zařízené kuchyně a jídelního koutu. Samozřejmostí jsou nádrže na čistou i odpadní vodu, přídavné baterie atd. Výsledkem bude zajímavě vypadající obytný vůz, se kterým můžete klidně také do terénu.

Jenže problémem je cena. K pořizovací ceně Volkswagenu Amarok jako takového si budete muset připočíst 133 600 eur (v přepočtu bezmála 3,4 milionu) za základní provedení karbonové nástavby. A následně můžete ještě dále připlácet. Třeba 76 tisíc korun za instalaci průchodu z kabiny do nástavby, 86 tisíc za ještě více terénní podvozek, něco málo přes 100 tisíc za možnost odklopit celou zadní stěnu a v ceníku najdeme dokonce také možnost pořídit podlahu z týkového dřeva. Zde už se ale cena sděluje na vyžádání.

Každopádně v konečném důsledků může takový obytný Amarok vyjít na více než pět milionů korun, kdy vám navíc z původních schopností pick-upu mnoho nezbude. Jestli není nakonec lepší pořídit sice méně luxusní, ale zároveň cenově dostupnější tradiční obytnou nástavbu pro pick-upy, kterou v případě potřeby lze někde odstavit.

Je vám Volkswagen Amarok Canyon málo? Tak si pořiďte stylovou obytnou verzi
Ohodnoťte tento článek!
3.5 (70%) 8 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: