Je vám BMW X6 málo? Tak si kupte Ford F-150 s „karoserií fastback“

  • Koncepce kombinující SUV a kupé je dnes v módě a prodává se lépe než kdy dříve 

  • Proto nepřekvapí, že se objevila možnost, díky které můžete udělat „kupé“ také z auta typu Ford F-150

  • Takové řešení nabízí americká firma MVS

První pokusy o kombinaci SUV a kupé v podobě SsangYongu Actyon nebo BMW X6 schytaly opravdu velké množství kritiky, jenže čas ukázal, že taková koncepce je u zákazníků velmi žádaná. Dnes už kromě BMW podobnou věc nabízí také Mercedes-Benz, Škoda nebo Audi a další crossovery se chystají. Kdyby vám ale náhodou SUV s prvky karoserie kupé přišlo už okoukané, můžete si udělat „kupé“ také třeba z Fordu F-150.

Americká firma MVS (Michigan Vehicle Solutions) představila nástavbu určenou na korbu právě modelu Ford F-150. Ta vzhled auta výrazně mění, přičemž výsledek vypadá jako fastback. Nástavba je laminátová a kromě jiného nabízí vnitřní diodové osvětlení nebo brzdové světlo. Zájemci si mohou ještě připlatit za menší spoiler umístěný nad zadním čelem nebo za audiosystém, kdyby si chtěli během pikniků pouštět hudbu z korby. Kromě designu ve stylu fastbacků údajně tato nástavba přináší ještě další výhody. Přesně řečeno má vylepšovat aerodynamiku automobilu. Proto také nese označení Aero-X.

Sportovní off-road Ford Ranger Raptor dostal bi-turbo diesel a míří do Evropy

Společnost MVS si za svou nástavbu naúčtuje minimálně 3995 dolarů, což je v přepočtu zhruba 90 tisíc korun. Aero-X je zatím k dispozici ve dvou délkách pouze pro Ford F-150 vyráběný od roku 2015. Jestli si teď říkáte, že jde o absolutní nesmysl, který akorát zabije původní účel karoserie pick-up, pak máte možná pravdu. Ale o BMW X6 se také říkalo, že je to nesmysl. Navíc třeba k Fordu F-150 Raptor se tahle nástavba docela hodí.

Michigan Vehicle Solutions chce časem nabídnout podobné nástavby také k dalším pick-upům. Uvidíme, zda se v blízké budoucnosti náhodou neobjeví něco podobného pro „malé“ evropské terénní pick-upy. Něco nám říká, že i v Evropě by se zájemci našli.

Je vám BMW X6 málo? Tak si kupte Ford F-150 s „karoserií fastback“
Ohodnoťte tento článek!
4.3 (86.67%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: