V Polsku je na prodej prodloužený Lexus LS400. Druhý takový na světě není

  • Automobil je nabízen za částku téměř 1,1 milionu korun

  • Najeto má pouze 15 tisíc kilometrů

  • Podle všeho patřil arabskému šejkovi, který ho používal na cestách po Evropě

Lexus LS400 je auto jako žádné jiné. A o tomto prodlouženém kusu z roku 1998 to platí dvojnásobně. Nejen že jde o automobil, jehož vývoj v 80. letech vyšel Toyotu na více než miliardu dolarů (!) a který stál u zrodu jedné z nejosobitějších značek na trhu s prémiovými vozy. Má se také za to, že druhý takový na světě neexistuje.

Prodloužený Lexus LS400 druhé generace podle všeho patřil arabskému šejkovi, který ho používal na cestách po Evropě. Prodává ho polská společnost specializovaná na luxusní auta a za unikátní kousek s pouhými 15 tisíci najetými kilometry žádá v přepočtu téměř 1,1 milionu korun. Podle popisu se jeho stav podobá novému vozu.

Uvnitř je vše téměř shodné se sériovou verzí, tedy až na telefon, jiný audiosystém a televizi mezi sedadly
Technika zvládá se správnou údržbou v klidu i milion kilometrů a představuje výrazný automobilový milník

Standardní Lexus LS400 druhé generace s legendárním motorem 1UZ-FE, nyní už s variabilním časováním ventilů VVTi, není vozem, po němž by toužily zástupy nadšených autařů. Jeho cena se pohybuje okolo 170 tisíc ve velmi zachovalém stavu. A to nehledě na fakt, že tyto vozy se správnou údržbou zvládají v klidu i milion kilometrů a představují výrazný milník ve vývoji osobních automobilů.

Na prodej je prakticky netknuté Lamborghini Countach. Má najeto jen 135 km!

Prodávající navzdory mechanické neprůstřelnosti použté techniky upozorňuje, že prodloužený Lexus LS400 bude vyžadovat standardní servisní prohlídku a výměnu provozních kapalin, jelikož dlouhodobě nejezdil.

O kolik je tento unikátní kus delší než klasické LS400, se prodávající nezmiňuje, ovšem „od oka“ to bude okolo 30 centimetrů. Uvnitř je vše téměř shodné se sériovou verzí, tedy až na telefon, jiný audiosystém a televizi mezi sedadly. Zajímavostí jsou také záclonky namísto zatmavených skel.

V Polsku je na prodej prodloužený Lexus LS400. Druhý takový na světě není
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 5 hlas/ů

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: