V Paříži se ukáže i ostrý Hyundai i30. Zatím ale jen jako koncept

  • Hyundai příští týden představí koncept ostré i30

  • Technické detaily zatím neznáme, základem je ale nová generace i30

  • Kromě konceptu RN30 bude na stánku Hyundai k vidění facelift i10 a nejnovější hatchback i30

Hyundai už dříve oznámil, že na pařížském autosalonu představí facelift modelu i10 a především novou generaci i30, pro kterou to bude světová výstavní premiéra. Dnes ale dorazily informace slibující ještě třetí novinku. Veřejnosti se totiž příští týden představí také koncept RN30, což není nic jiného, než předobraz dlouho očekávané ostré verze i30.

Doporučujeme: Nový Hyundai i30 chce být autem pro všechny. Prodávat se začne příští rok 

Automobilka zatím zveřejnila pouze jeden obrázek a několik obecných informací, které nám mnoho neřeknou. Snad jen to, že základní silueta bude shodná s novou generací i30 (ta zde samozřejmě poslouží jako základ), vůz ovšem bude nižší a širší a údajně bude výborný v zatáčkách. Na další technické podrobnosti si musíme počkat.

Podle starších informací by měl ostrý hatchback postavený na základech i30 dostat přeplňovaný dvoulitrový motor. Hyundai ovšem údajně zatím plánuje pouze provedení na úrovni Focusu ST nebo Golfu GTI, zda časem přijde třeba i ostrá čtyřkolka ve stylu Fordu Focus RS, to není jisté.

Sériové provedení konceptu RN30 by se mohlo představit už příští rok, kdy dorazí také nová i30 s karoserií kombi.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Ahoj, na nějakém webu jsem četl, že ten nový motor bude mít 264 koní a 309 NM. Tenhle výkon půjde na předek přes 6 stupňový manuál:)

PŘIDAT KOMENTÁŘ: