V Detroitu se představí dvojče Škody Kodiaq. Tiguan Allspace se bude prodávat také u nás

  • V Detroitu se představí nový Tiguan Allspace

  • Jde o prodloužený Tiguan, který nabídne až sedm míst 

  • Škoda Kodiaq tak dostane koncernové dvojče, které se bude prodávat rovněž v Evropě 

  • Na trh by Tigaun Allspace měl vstoupit v květnu

Škoda Kodiaq se brzy dočká dvojčete v podobě Volkswagenu Tiguan Allspace. Německá automobilka oficiálně oznámila, že prodloužený Tiguan světu ukáže na nadcházejícím autosalonu v Detroitu. Zároveň přidala oznámení o záměru prodávat tuto novinku jak v Americe, tak v Číně i Evropě.

Doporučujeme: Změřili jsme Škodu Kodiaq. Jak zrychluje a kolik prostoru nabízí uvnitř?

Zatímco v Americe a v Číně se bude nové německé SUV jmenovat jednoduše Tiguan, Evropa dostane prodlouženou verzi označenou Tiguan Allspace. Hlavním rozdílem oproti základnímu provedení je o 11 cm prodloužený rozvor, respektive o 22 cm větší celková délka.

Allspace bude tudíž dlouhý 4,7 m a nabídne rozvor náprav 2787 mm. To přeloženo znamená, že se nový Volkswagen délkou karoserie vyrovná Škodě Kodiaq, zatímco rozvor by měl být o pár milimetrů kratší. Na technické informace je ale ještě brzy, i když se nedá čekat, že by se nabídka motorizací nějak zásadně lišila od krátkého Tiguanu.

Doporučujeme: Kia Sportage 2.0 CRDi vs. Volkswagen Tiguan 2.0 TDI: Nečekaně vyrovnaní

Tiguan Allspace na pohled vypadá dost podobně jako jeho základní provedení. Větší rozvor i délku vůz maskuje prodlouženými dveřmi a širším zadním sloupkem. Objemnější zavazadelník bude moci obsahovat i třetí řadu sedadel, druhá řada bude posuvná.

Někteří zahraniční kolegové už měli možnost se s lehce maskovaným prototypem svézt. Fotky interiéru ale zatím nikdo pořídit nesměl. Například podle britského Autocaru nemáme ve třetí řadě čekat zázraky. Údajně je zde dost místa pro děti, ale i méně vzrostlé dospělé osoby budou mít s prostorem problémy.

Na trhu by se měl Allspace objevit v květnu, v létě se pak začne prodávat v Americe.

V Detroitu se představí dvojče Škody Kodiaq. Tiguan Allspace se bude prodávat také u nás
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: