V Česku bylo letos zatím odcizeno 4274 aut. Nejvíc se kradou v Praze

  • S výjimkou roku 2013 je trend v počtu krádeží klesající

  • Objasněnost krádeží se pohybuje okolo 21 %

  • Nejvíce aut se odcizí v Praze a Středočeském kraji

  • Na díly se kradou hlavně škodovky. Luxusní auta mizi za hranicemi

Podle policejních statistik bylo za prvních deset měsíců roku 2016 odcizeno v Česku celkem 4274 osobních aut v celkové hodnotě přes 600 milionů korun. Upozornila na to ve své tiskové zprávě společnost Sherlog Security Car, která se zabývá zabezpečením a vyhledáváním odcizených automobilů, motocyků, ale třeba i stavebních strojů.

 

Průměrná hodnota odcizeného vozu byla vyšší než 140 000 korun. Nejvíce aut se ukradlo v Praze. Celkem na území hlavního města „zmizelo“ 1458 vozů.

Ve Středočeském kraji bylo odcizeno 542 aut, následuje kraj Liberecký (409 vozů), Jihomoravský (347 vozů), Ústecký (342 vozů), Moravskoslezský (287 vozů), Královehradecký a Olomoucký (oba 153 vozů), Plzeňský (139 vozů), Zlínský (129 vozů), Jihočeský (105 vozů), Pardubický (88 vozů) a Vysočina (81 vozů). Nejméne aut bylo odcizeno v Karlovarském kraji (31 vozů).

Doporučujeme: 10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka vyhnout

Objasněnost krádeží se pohybuje kolem 21 %, ale objasněnost není to samé co počet nalazených aut. Najít odcizené auto, navíc v neporušeném stavu, je spíše vzácnost. V porovnání s rokem 2015 bylo za první pololetí letošního roku odcizeno o 19 % méně vozidel.

Mezi nejčastěji kradená auta patří logicky Škoda Octavia a Fabia, nejprodávanější vozy u nás nejen mezi novými, ale i ojetými auty. Octavie a Fabie pak často končí rozřezané na náhradní díly. Odcizené luxusní vozy pak naopak míří za hranice, nejčastěji do zemí bývalého Sovětského svazu.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Tak zase jsou ale na Škodovky levné náhradní díly, hlavně v neznačkových servisech, na Octavie a Fabie, což si všichni majitelé (kterým shade ještě neukradli) pochvalují.
    🙂

PŘIDAT KOMENTÁŘ: