Unikátní Zonda Riviera se vydražila za 128 milionů korun. Má najeto pouhých 900 km

  • Pagani Zonda Riviera je jeden z unikátních modelů 760

  • Modrobílé kupé bylo původně žlutá Zonda F

  • Má kompletně jinou karbonovou kapotáž

  • Atmosférický 12válec disponuje výkonem 559 kW

Pagani Zonda není autem, které by se prodávalo každý týden nebo měsíc. A už vůbec ne, pakliže se jedná o některou z mnoha edicí, jež v průběhu téměř osmnáctiletého výrobního cyklu vznikly. Nyní se jeden takový exemplář vydražil v Rijádu.

Pagani Zonda Riviera je jedním z modelů řady 760 a druhý takový neexistuje. Program Pagani 760 byl věnován již vyrobeným kusům, které v továrně přestavěli podle přání zákazníka a zvýšili výkon na 559 kW (760 koní). Také Riviera, jehož majitel tímto vozem vzdával hold jedné z nejznámějších rekreačních oblastí na pobřeží Středozemního moře, bylo původně žlutým kupé Zonda F. Od kompletní přestavby majitel najel pouze 900 km.

7,3litrový V12 má 559 kW, což je druhý nejvyšší výkon, jakým Zonda disponovala
Zadní karbonové křídlo původní žlutá Zonda F, na jejíž zákaldechje Riviera postaven, neměla

Kromě zvýšení výkonu atmosférického dvanáctiválce 7,3 l je zcela nová karbonová kapotáž s křídlem, nasávací otvor na střeše a kompletně je přepracován také výfuk včetně svodů.

Pagani Zonda Riviera se na dražbě v Saudské Arábii vydražila za těžko uvěřitelných 128 milionů korun. V době prodeje měla najeto necelých 900 kilometrů.

Podle informací prestižního aukčního dobu se Zonda nedražila celých sedm let. Zdá se, že listopad 2019 je v tomto ohledu mimořádný, protože 30. listopadu se má dražit další unikátní Zonda série 760 – Zonda Aether.

Unikátní Zonda Riviera se vydražila za 128 milionů korun. Má najeto pouhých 900 km
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 4 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: