TZ: Macan Turbo s balíčkem Performance je špičkou modelové řady

Sportovní vůz v segmentu kompaktních SUV Macan již od svého uvedení na trh nastolil standard v oblasti jízdní dynamiky. Porsche jde ale ještě dál: s balíčkem Performance Macan Turbo vystupuje jako nová špička modelové řady, která nabídne nejlepší výkon, potěší svou živostí a zprostředkuje ten nejlepší možný zážitek.

Po provedeném upgradu dosahuje šestiválcový motor o objemu 3,6 litrů s dvojitým přeplňováním výkonu 324 kW (440 HP). To je o 30 kW (40 HP) více než u Macan Turbo a tím se tento model dostává na vrchol modelové řady. Ke zrychlení z nuly na 100 km/h stačí vozu nyní 4,4 sekundy (snížení o 0,4 s) a dosahuje nové nejvyšší rychlosti 272 km/h (zvýšení o 6 km/h). Motor má nyní maximální točivý moment 600 Nm (zvýšení o 50 Nm) a nabízí široký rozsah otáček od 1.500/min do 4.500/min. Tím se zvyšuje i tahová síla, díky níž se pružné zrychlení z 80 km/h na 120 km/h v režimu Sport Plus zkrátilo na 2,9 sekundy (snížení o 0,2 s). Spotřeba paliva nového špičkového modelu Macan (podle NEDC) se v závislosti na zvolených pneumatikách pohybuje v rozmezí 9,4 až 9,7 l/100 km.

Macan Turbo s balíčkem Performance nepřináší jen vyšší výkon motoru, ve standardní výbavě najdete i nově vyvinutý brzdový systém, regulovaný snížený sportovní podvozek, balíček Sport Chrono a sportovní výfukový systém. Přední náprava je opatřena drážkovými brzdovými kotouči o průměru 390 mm, což je o 30 mm více než u Macanu Turbo bez balíčku Performance. Kotouče jsou uchyceny v červeně lakovaných šestipístových brzdových třmenech. O mimořádně nízké sportovní posazení se pouhým stisknutím tlačítka postará systém Porsche Active Suspension Management (PASM), který je optimálně nastaven na snížení karoserie o 15 mm. Volitelná výbava nabízí vzduchové odpružení s automatickým vyrovnáváním výšky, nastavením výšky a snížením o deset milimetrů.

Díky balíčku Sport Chrono lze výkon Macanu Turbo ještě zvýšit. V režimu Sport Plus je zajištěna dokonalá harmonie podvozku, motoru a pohonu, čímž je dosaženo velmi sportovního efektu – to vše doprovází ještě emocionálnější zvuk sportovního výfukového systému. Konstrukce sedmistupňové převodovky s dvojitou spojkou PDK nyní díky minimální době odezvy, optimálním bodům řazení a převýšení točivého momentu během řazení zajišťuje maximální akceleraci.

Macan Turbo s balíčkem Performance lze upravit podle přání zákazníka pomocí individualizovaných možností výbavy, jako například balíčku Turbo Exterior, který mimo jiné obsahuje 21palcová kola v designu 911 Turbo s paprsky ve vysoce lesklém černém laku, LED přední světla se systémem PDLS Plus a mnoho dalších detailů v černé barvě. Balíček Turbo Interior pak obsahuje například černé kožené čalounění s velkoryse řešenými prvky z alcantary, řadou barevných aplikací a prvků v karbonovém provedení, jako jsou prahové lišty s podsvíceným logem v bílé barvě.

Macan Turbo s balíčkem Performance lze objednávat již nyní. V Česku stojí nový špičkový model 2.550.255,68 Kč včetně DPH.

Tisková zpráva

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: