TZ: Koncept Lexus UX přináší technologii 3D rozhraní

• Pokroková technologie 3D rozhraní (HMI) pro co největší požitek z jízdy
• Přístrojový štít a displeje středového panelu s plovoucími digitálními údaji ve stylu hologramu
• Nový koncept UX nabízí poslední novinky v oblasti palubní elektrotechniky
• Světová premiéra studie Lexus UX Concept na Pařížském autosalonu 2016

Na letošním autosalonu v Paříži se ve světové premiéře představí nový koncepční model kompaktního crossoveru Lexus s označením UX Concept. Model zhmotňuje vizi budoucího kompaktního SUV uvedené značky. Lexus UX Concept je dalším evolučním krokem v designu vozů Lexus, který zároveň mění dosavadní měřítka požitku z jízdy.

Markantní design studie UX Concept znázorňuje nápadité progresivní technologie, které mají cestujícím na palubě přinést mimořádně hluboký zážitek. Veškeré palubní technologie rozhraní HMI byly řešeny tak, aby moderním zákazníkům žijícím a pracujícím v dnešním stále více propojeném světě nabídly pokrokové prostředí s důrazem na prostorové zpracování (3D).

V panelu se sdruženými přístroji se zobrazuje průhledná plovoucí koule v podobě hologramu, na níž prostřednictvím analogových a digitálních údajů vzniká neočekávané, avšak bezesporu funkční uživatelské rozhraní. A na středovém panelu najdeme markantní krystalický prvek s mnohačetnými ploškami, v němž se formou hologramu zobrazují informace klimatizace a systému palubního infotainmentu, jasně čitelné z pozice řidiče i předního spolujezdce.

Nová vývojová studie UX Concept představuje poslední novinky v oblasti palubní elektrotechniky. Najdeme zde např. elektrochromatická (automaticky stmívatelná) okna nebo štíhlé kamery elektronických zrcátek, které nahrazují výrazně větší vnější zpětná zrcátka. Veškeré ovládací prvky jsou elektrostatické a vždy se nacházejí pod transparentními kryty.

A konečně motiv žebra, použitý v předních A-sloupcích, se opakuje na přístrojové desce u nové audio soustavy, zaměřené na mladší zájemce o vozy Lexus, v novém odnímatelném soundbaru vestavěném do přístrojové desky na straně spolujezdce.

„Naším zadáním bylo navrhnout nový druh kompaktního crossoveru. Konkrétně vůz, který by posunul úroveň zákazníkových zkušeností a zhmotnil něco z jeho pohledu jedinečného, což je v našem konceptu pokrokové 3D rozhraní přispívající k maximálnímu požitku z jízdy,“ říká Stephan Rasmussen, návrhář z Evropského centra designu ED2.

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: