TZ: Jaguar Land Rover na pařížském autosalonu

  • Značka Land Rover odhalila pátou generaci Discovery s bezkonkurenčními schopnostmi a všestranností v kombinaci s nejnovějšími technologiemi.

  • Nový Jaguar XF Sportbrake se představí v roce 2017.

  • Hollywoodská hvězda Nicholas Hoult řídil na pařížském autosalonu Jaguar XF AWD v rámci Jaguar Art of Performance Tour.

  • Značka Jaguar uvedla Jaguar I-TYPE před začátkem sezóny FIA Formula E.

Značky Jaguar a Land Rover se blýskly na pařížském autosalonu světovou premiérou, rekordem, překvapivým oznámením a debutem v motorsportu. Jaguar potvrdil, že se v roce 2017 představí nový Jaguar XF Sportbrake. Maskované prototypy nového XF Sportbrake se již testují na britských silnicích. Zároveň byl odhalen model I-TYPE, který se předvede v závodech FIA Formula E.

„V roce 2017 přibyde více přírůstků a jeden z nich bude právě nový Jaguar XF Sportbrake,” řekl Andy Goss, Sales Operations Director.

„Rádi bychom pokračovali v naší pověsti odborníků na využití pohonu všech kol a trakčních technologií za každého počasí, abychom našim řidičům poskytli maximální pocit jistoty bez ohledu na podmínky,” dodal Andy Goss.

Britský herec Nicholas Hoult, známý z filmových trháků Mad Max a série X-Men, řídil Jaguar XF AWD R-Sport v rámci celoevropské Jaguar Art of Performance Tour.

Debut plně elektrického závodního Jaguaru I-TYPE 1

Značka Jaguar také využila příležitosti a celosvětově uvedla nový Jaguar I-TYPE 1. Od října se tento elektrický model společně s týmem Panasonic Jaguar Racing představí ve třetí sezóně FIA Formula E. Firma Jaguar Land Rover tímto krokem podporuje snahu o změnu ve vnímání elektrických vozidel a rozvíjí elektrické technologie.

Vyspělé motory Ingenium

Společnost zároveň rozšiřuje nabídku pohonných systémů s novými technologiemi jak současné, tak budoucí modelové řady. Stěžejní pro strategii nízkých emisí je nový čtyřválcový zážehový motor Ingenium. Motory poskytují až o 25 % více síly než předchozí jednotky. Zároveň se sníží spotřeba paliva o 15 %.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: