TVR chystá lehký sporťák s pětilitrovým osmiválcem a maximální rychlostí 322 km/h

  • Automobilka TVR připravuje zajímavý sportovní vůz 

  • Hmotnost má být 1200 kg, o pohon se postará pětilitrový osmiválec 

  • Premiéra proběhne na Goodwood Revival v září 

Automobilka TVR letos slaví 70. výročí. K této příležitosti představí nový sportovní vůz, který je už podle prvních informací velmi zajímavý. Především bude lehký, ale o jeho pohon se postará pětilitrový osmiválec Cosworth. Slavnostního odhalení se dočkáme v září na akci Goodwood Revival.

Doporučujeme: Jaguar XE SV Project 8 — Další britská specialita přichází. Upravené XE nabídne 600 koní

Oficiálně byl zatím zveřejněn pouze jeden obrázek a několik základních údajů. Velmi nízká hmotnost je daná přítomností trubkového rámu kombinovaného s karbonovými panely. Jde o řešení, které má na svědomí Gordon Murray. Hmotnost automobilu má být 1200 kg, přičemž výkon na jednu tunu je 298 kW (405 k). Jinak řečeno, nové TVR bude disponovat výkonem bezmála 500 koní.

Doporučujeme: Jaguar F-Type SVR na Red Bull Ringu: Tři kola s kočkou

Těšit se tak můžete na vynikající dynamiku. Zrychlení z nuly na 100 km/h proběhne přibližně za čtyři sekundy, maximální rychlost přesáhne 322 km/h. TVR navíc slibuje úvodní edici čítající 500 exemplářů. Cena jnepřesáhne 90 tisíc dolarů, tedy přibližně 2,1 milionu korun. Už před rokem ale TVR tvrdilo, že z těchto pěti stovek je 400 exemplářů prodaných.

Pokud vás nové TVR zajímá, ještě si pár měsíců budete muset počkat. Goodwood Revival se totiž koná ve dnech od osmého do desátého září.

TVR chystá lehký sporťák s pětilitrovým osmiválcem a maximální rychlostí 322 km/h
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: