Tunel pod Neapolí skrývá zrezivělá auta i motocykly. Můžete se na ně přijít podívat

  • Pokud se vydáte do italské Neapole, můžete navštívit její podzemí, které ukrývá zajímavé předměty

  • Chodba, jež sloužila i jako kryt za druhé světové války, v sobě schovává vraky historických vozidel

  • Tunel je pod správou Gallerie Bourbonica, která v něm pořádá prohlídky

Pohled na vraky starých aut umístěné v nezvyklém prostředí je bezesporu zajímavý. Přestože ve skutečnosti jde o zmar a trpký konec něčeho, co už dávno neslouží svému účelu, přitahují vraky zraky zvědavce, kteří se ve zrezavělých trupech snaží uhodnout značku a třeba i model takového vozu. A to přesně mohou dělat v podzemí italské Neapole.

Auta se nacházejí v tunelu necelých 30 metrů pod městskými ulicemi. Cesta vznikla už v polovině devatenáctého století. Nechal ji vybudovat sám král Ferdinand II. Bourbon, který ji potřeboval, aby v případě ohrožení mohl s rodinou i služebnictvem uprchnout ze sídla směrem ke své vojenské posádce. Už v šestnáctém století ale tudy vedl akvadukt.

Galerie: Podívejte se, co lze vytvořit z totálně rezavého vraku Lancie Aurelie B20 GT

Král nikdy tunel nevyužil. Zemřel totiž před jeho dokončením. Stavba ale během druhé světové války dobře posloužila obyvatelům Neapole, kteří se zde ukrývali před spojeneckým bombardováním. A právě po nich tu zůstala celá řada předmětů, od kočárků po hřebeny.

Pozná ještě někdo v tomto motocyklu jeho značku a model?

Před 13 lety skupina průzkumníků našla další poklad. Dlouho hermeticky uzavřenou chodbu, na kterou se zapomnělo. Když ji otevřeli, objevili sbírku zrezavělých vraků automobilů, skútrů i motocyklů. Z fotografií se už těžko pozná, o jaké modely přesně šlo, ale řada z nich se tvarem podobá těm z padesátých až šedesátých let.

S vraky se nijak nehýbalo. Celé podzemí je nyní ve správě italské Gallerie Bourbonica, která zde pořádá komentované prohlídky. Místo ve skupině je vhodné rezervovat, což lze udělat na oficiálním webu galerie.

Tunel pod Neapolí skrývá zrezivělá auta i motocykly. Můžete se na ně přijít podívat
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (90%) 4 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: