Třídveřové Audi A3 skončí. Místo něj bude crossover, liftback a další

  • Audi A3 přijde o třídveřovou variantu

  • Je nevýdělečná a není o ni zájem

  • Uvolní místo jiným verzím, například liftbacku

  • Nová generace Audi A3 dorazí zřejmě až v roce 2019

Koncern Volkswagen musí šetřit, respektive omezit ztrátové aktivity. Jednou z cest je zastavení výroby modelů, jež nejsou dostatečně ziskové a vyčerpávají výrobní kapacity, které by mohly být využity jinak. Jednou z obětí snižování nákladů tak bude například třídveřové provedení hatchbacku Audi A3, informuje britský Autocar.

Jeho novou generaci automobilka kvůli řešení emisního skandálu odsunula na rok 2018 (spíše až 2019) a již se nepočítá s třídveřovým provedením. Zůstane jen klasický pětidveřový hatchback, prodloužený sedan (ten má oslovit především zákazníky v Číně) a možná se přidá i crossover, liftback nebo varianta na způsob stylového kombíku shooting-brake.

Doporučujeme: Test na pondělí: Audi Q5 2.0 TDI quattro S tronic

Audi chce zřejmě z řady A3 udělat podobně bohaté portfolio, jaké má Mercedes-Benz u třídy A a technicky příbuzných modelů CLA a GLA. Funkci crossoveru již plní Audi Q2, ale časem se zřejmě přidá i pětidveřový liftback či právě verze označovaná jako shooting-brake. Celá modelová řada Audi A3 by měla být kompletní do roku 2021.

Automobilka Audi také potřebuje nějakou odpověď na chystané podobné modely od BMW, které přejde s nejmenší řadou 1 na předokolkovou platformu. Model Audi A3 je ale úspěšný, jen v Evropě se poslední tři roky prodávalo skoro 200 000 kusů ročně. Řada 1 od BMW spolu s Active Tourery řady 2 mají dohromady zhruba 230 000 prodaných kusů za rok. Mercedesy třídy A, CLA a GLA pak zaujmou ročně okolo 280 000 evropských zákazníků.

Třídveřové Audi A3 skončí. Místo něj bude crossover, liftback a další
Ohodnoťte tento článek!
4.3 (85%) 4 hlas/ů

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: