Na trhu se objevil motor se zárukou milion kilometrů. Musíte pro něj ale do Ruska

  • Čínská automobilka Chery začala na ruském trhu nabízet model Tiggo 3 se zárukou milion kilometrů na motor 

  • Na ostatní části automobilu se vztahuje záruka 5 let/150 tisíc kilometrů

  • Záruka na milion kilometrů se v minulosti objevila už několikrát 

V našich podmínkách jsou záruky jednotlivých značek různé. Pohybují se od dvou do sedmi let v případě značky Kia a některé automobilky si za prodloužení záruky třeba na pět let nechávají připlatit. To ale není nic proti tomu, s čím aktuálně přišla čínská značka Chery. Ta začala nabízet model Tiggo 3 opatřený zárukou 5 let/150 tisíc kilometrů na vůz, ovšem na jeho motor se vztahuje záruka na milion kilometrů.

Konkrétně se jedná o atmosférický čtyřválec disponující objemem 1,6 litru, rozvodem DOHC a zdvojenými vstřikovači paliva, na jehož vývoji se podílela rakouská společnost AVL. Maximální výkon této jednotky je 93 kW (126 k). Zájemci si mohou vybrat mezi manuální převodovkou a bezstupňovým automatem.

Doporučujeme: Test ojetiny — Dacia Duster je nenáročný dříč, který hodně vydrží

I když se může zdát, že je záruka na milion kilometrů šílený nápad, svou logiku to má. Samozřejmou podmínkou jsou totiž návštěvy v autorizovaném servisu přesně podle předepsaného plánu, a to i po skončení pětileté záruky vztahující se na ostatní části modelu Tiggo 3.

Záruka na milion kilometrů nakonec není nic, co by tu v minulosti ještě nebylo. Například Renault nabízel na Blízkém východě jakýkoliv svůj model se zárukou milion kilometrů, museli jste ale tento počet najet do pěti let. Ve stejném regionu nabízel to samé také Peugeot a například Honda přišla v roce 2013 se zárukou milion kilometrů pro motor 1.6 i-DTEC, kde bylo časové omezení deset let.

 

Na trhu se objevil motor se zárukou milion kilometrů. Musíte pro něj ale do Ruska
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 4 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: